Lubelska drogówka sztucznie pompowała statystyki? Powodem miały być premie finansowe

Lubelska drogówka miała sztucznie zawyżać statystyki - informuje lokalny "Dziennik Wschodni". Śledztwo w tej spawie prowadzi już prokuratura w Lublinie.

Według nieoficjalnych doniesień "Dziennika Wschodniego", śledztwo dotyczy sześciorga policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Lublinie. Funkcjonariusze mieli sztucznie zawyżać statystyki dotyczące trzeźwości kierowców.

W ciągu jednej godziny policjanci mieli sprawdzać nawet kilkudziesięciu kierowców, co w rezultacie miało przekładać się na premie finansowe. Część z tych zarzutów potwierdziła już wewnętrzna kontrola przeprowadzona przez komendę wojewódzką - pisze "Dziennik".

- Czynności wyjaśniające wskazują na nieprawidłowości o charakterze systemowym - komentuje w rozmowie z gazetą Renata Laszczka-Rusek, rzecznik lubelskiej policji.

Sprawę bada od grudnia lubelska prokuratura pod kątem ewentualnego przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków przez policjantów.

Więcej o:
Komentarze (80)
Lublin. Drogówka zawyżała statystyki?
Zaloguj się
 • xorock

  Oceniono 24 razy 22

  Tak to jest jak służby w tym kraju, zamiast służyć ludziom, wyrabiają statystyki.

 • ochujek

  Oceniono 6 razy 6

  Cieszcie się że nie robili nalotów na kwiaciarnie i nie konfiskowali białych róż jako symboli puczu i zamachu na ustrój klerykalny.

 • mumel4

  Oceniono 10 razy 6

  Polska , policyjna patologia . I tak co dzień .

 • ochujek

  Oceniono 5 razy 5

  Ale za to klechom ładnie służą przy ołtarzach, chodzą na pielgrzymki, konfetti wycinają, anielskie skrzydełka sobie doczepiają. Nawet Kulsona mają.

 • ssaassaa

  Oceniono 7 razy 5

  Ostatnio w trzeźwy poranek moja kontrola trzeźwości trwała od momentu opuszczenia szyby do momentu włączenia się do ruchu dokładnie 20 sekund.

 • cymesgeszefciarz

  Oceniono 11 razy 5

  "W ciągu jednej godziny policjanci mieli sprawdzać nawet kilkudziesięciu kierowców" po prostu trafili peleton wyścigu pokoju ... kolejne z "odkryć" w stylu każdy o tym wie ale oficjalnie to sensacja ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX