Atak we Wrocławiu. "Za kolor skóry chcieli wrzucić człowieka do tunelu". W obronie stanął Polak

Była godzina 20.00 w sobotę. Na przystanku przy placu Dominikańskim we Wrocławiu stało jak zwykle trochę osób. Wtedy doszło do ataku, który w relacji świadków miał podłoże rasistowskie.

Uwagę trzech pijanych Polaków zwrócił ciemniejszy kolor skóry jednego mężczyzny - relacjonują mieszkańcy w rozmowie z lokalnym portalem tuwroclaw.com. 

Hindus zaatakowany, bo wzięli go za Araba?

Z informacji wrocławskich dziennikarzy wynika, że napastnicy chcieli wrzucić Hindusa do tunelu pod placem Dominikańskim. Ponoć wzięli Hindusa za Araba i dlatego go zaczepili. W jego obronie stanął inny Polak. Zareagował jako jedyny, chociaż w tym miejscu było więcej osób. Doszło do bójki. 

Policja dostała zgłoszenie o pobiciu cudzoziemca. Stwierdzili, że Hindus nie ucierpiał, ale Polak, który stanął w jego obronie, "uskarżał się na ból ręki" - pisze "Gazeta Wrocławska". 

Trzej podejrzani o atak zostali przewiezieni do Wrocławskiego Ośrodka Pomocy Osobom Nietrzeźwym - pisze wrocławska "Gazeta Wyborcza". Policja będzie teraz wyjaśniać całe zdarzenie. 

Nie tylko Wrocław

To nie jedyny w ostatnich dniach rasistowski atak. Ostatnio w Warszawie nieznany jeszcze sprawca zaatakował 14-letnią dziewczynkę o ciemnej karnacji. Miał krzyczeć "Polska dla Polaków". Z kolei w Częstochowie ofiarą napaści padł obywatel Indii. Został przewrócony na ziemię i zwyzywany od "czarnuchów".

Przepychanki i race przed Teatrem Powszechnym. Narodowcy próbowali zablokować "Klątwę"

Więcej o:
Komentarze (369)
Wrocław. Hindus zaatakowany przy Galerii Dominikańskiej
Zaloguj się
 • warszawa1967

  Oceniono 139 razy 109

  Brawo Płaszczak, brawo Kempa, brawo Kaczyński- z przyjaznej i uśmiechniętej Polski, zrobiliście zatęchłą, śmierdzącą wódą wysepkę, pełną agresywnych brunatnych małp. Brawo skur..ny!

 • yoonac

  Oceniono 99 razy 85

  "Polska to bezpieczny kraj", "Liczba przestępstw o podłożu rasistowskim spada" - Mariusz "Totalny Młotek" Błaszczak

  "Nie pochwalam ale rozumiem" - Beata "Mietła" Mazurek

 • wnuczek_akowca

  Oceniono 79 razy 65

  Wielka Polska Wydygana
  Ciemniejszy kolor skóry i ... agresja. Wynikająca ze strachu. Kiedyś słowo "Polak" było synonimem zaradności, w latach 80-ych choćby gdy Polacy masowo emigrowali do USA czy Kanady a przysyłane przez nich do kraju dolary trzymały PRL przy życiu. Teraz "Polak" to wydygany, zmanipulowany frajer...

 • viaac

  Oceniono 69 razy 57

  Trzech na jednego?
  Przynajmniej wiadomo, że to nie ONR, bo oni nie atakują jeśli nie mają przynajmniej dziesięciokrotnej przewagi a "wróg" nie jest o kulach.

 • pakoshead

  Oceniono 62 razy 48

  Ten, ktory stanal w obronie obcokrajowca, to prawdziwy Polak i patriota... te yebane, agresywne wszy, to ta czesc pseudo-spoleczenstwa, ktore to ogniem trzeba by wypalic!...

 • stas_3151

  Oceniono 56 razy 44

  'Suweren' w pełnej krasie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX