Kto w Sylwestra bawił w Zakopanem? Sprawdzili smartfonowe dane. Wyniki mówią same za siebie

Sylwester TVP ściągnął do Zakopanego tłumy mieszkańców... Warszawy. Przyjechało ich więcej, niż np. mieszkańców nieodległego Krakowa - wynika z badania danych smartfonów. Oto, czego jeszcze można się dzięki temu dowiedzieć o uczestnikach najgorętszej zabawy 2017 roku.

Firma Selectivv Mobile House zbadała dane 75 tys. użytkowników smartfonów, którzy bawili się w Sylwestra w Zakopanem - czyli ponad 80 proc. uczestników imprezy. Mając smartfonowe dane, firma zestawiła je z posiadanymi w bazie informacjami o ich użytkownikach.  

Tak się bawi, tak się bawi Warszawa

Z jej danych wynika, że miastem, z którego przyjechało najwięcej uczestników zabawy, jest Warszawa. Warszawiaków było ponad 7600, o 700 więcej, niż gości z Krakowa. Kolejne 3000 przyjechało z Wrocławia, 1600 z Poznania, a prawie 700 - z Trójmiasta. Mężczyzn było trochę więcej niż kobiet - 56 proc.

Jedna trzecia osób na imprezie była przed trzydziestką, zaś niemal połowa - między 31. a 40. rokiem życia. 17 proc. miała więcej niż 40 lat.

Poza danymi demograficznymi, dane dotyczą też tzw. profili użytkowników. Można się z nich dowiedzieć np., że 81 proc. badanych robi zakupy w Lidlu lub Biedronce, 43 proc. interesuje się sportem, a 6 proc. to obcokrajowcy. Z tych danych wynika też, że więcej uczestników sylwestrowej zabawy z TVP spędza wakacje za granicą (19 proc.) niż nad polskim morzem (12 proc.). Rodzicie dzieci do lat 10 stanowili 10 proc. obecnych. 

Więcej o: