W Warszawie pobito 14-letnią Turczynkę. Ale Błaszczak przekonuje, że nie była ciemnoskóra

- Widzę w tym próbę tworzenia sytuacji, która nijak się ma do faktów - mówił szef MSWiA o rasistowskim ataku na 14-latkę. Błaszczak przekonywał, że - choć dziewczynka jest pochodzenia tureckiego - nie ma ciemnej skóry.

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota wszczęła śledztwo w sprawie stosowania przemocy wobec małoletniej pokrzywdzonej z powodu jej przynależności narodowej. Napadnięta na warszawskiej Ochocie dziewczynka była pochodzenia tureckiego.

W rozmowie z Polsat News szef MSWiA zadeklarował, że "nie ma przyzwolenia dla tego typu przestępstw". - Media przedstawiają tę dziewczynkę jako ciemnoskórą dziewczynkę. To nieprawda. Ta sprawa jest wyjaśniana, jest prowadzone śledztwo. Tylko widzę w tym próbę tworzenia sytuacji, która nijak się ma do faktów - przekonywał Błaszczak. Dodał , że "do końca nie wiadomo", czy napastnik krzyczał "Polska dla Polaków".

"Nie ma miejsca na rasizm w Polsce"

Wcześniej minister poinformował na Twitterze, że zobowiązał Komendanta Głównego Policji, aby objął osobistym nadzorem śledztwo w sprawie pobicia 14-latki. "Liczę na jak najszybsze efekty. Zero tolerancji dla bandytów" - napisał Błaszczak.

Do sprawy na Twitterze odniósł się również premier. "Nie ma miejsca na rasizm w Polsce. Atak na dziewczynkę z powodu koloru jej skóry jest godny najwyższego potępienia. Zrobimy wszystko, żeby Polska była bezpieczna dla każdego" - napisał Mateusz Morawiecki.

Atak na 14-latkę na warszawskiej Ochocie

Z relacji ojca pokrzywdzonej wynika, że do jego córki podszedł mężczyzna i zaatakował ją, zarówno słownie, jak i fizycznie.

Chodzi o zdarzenia z dnia 3 stycznia tego roku, do jakiego doszło na ulicy Słupeckiej w Warszawie. Do 14-latki, kiedy wracała ze szkoły, podszedł około 40-letni mężczyzna i "używając słów wskazujących na jego niechęć do dziewczyny z powodu przynależności narodowej, dopuścił się wobec niej zachowania o znamionach o co najmniej naruszenia nietykalności cielesnej" - powiedział prokurator Łukasz Łapczyński.

Dodał, że z uwagi na dobro śledztwa prokuratura nie będzie ujawniać żadnych szczegółów dotyczących przebiegu zdarzenia. - Dopóki pokrzywdzona nie zostanie przesłuchana i nie uzyskamy od niej procesowej relacji, nie informujemy o przebiegu zdarzenia, w tym o przebiegu zachowania sprawcy wobec małoletniej pokrzywdzonej ani odniesionych przez nią obrażeniach. Mogę jedynie powiedzieć, że są to powierzchowne obrażenia naskórka"- zaznaczył Łapczyński.

Prokurator skierował do sądu wniosek o przesłuchanie dziewczynki. Zgodnie z przepisami, pokrzywdzone osoby do lat piętnastu przesłuchuje na posiedzeniu sąd. Nie ma jeszcze informacji o terminie posiedzenia, w czasie którego zostanie przesłuchana pokrzywdzona 14-latka.

Minister Błaszczak zarzuca opozycji, że lansuje się na tragedii. Kilka lat temu robił to samo

Więcej o:
Komentarze (468)
Mariusz Błaszczak: Pobita Turczynka nie była ciemnoskóra
Zaloguj się
 • dio62

  Oceniono 97 razy 83

  nie wiem czy Turczynka jest ciemnoskóra czy jasnoskóra ale jednego jestem pewien p.Mariusz jest przygłupem jednym z wielu którzy żyją w tej katolskiej krainie

 • xsawer

  Oceniono 83 razy 73

  Chociaż Błaszczak chodzi w pozycji wyprostowanej to trudno go nazwać homo sapiens.
  (dla suwerena, człowiek rozumny).

 • def11

  Oceniono 75 razy 67

  "To nieprawda...to biała dziewczynka, Bożenka, napastnicy krzyczeli Polska dla Syryjczyków !
  Na dowód możemy pokazać białego Kulsona.

  Mariusz Młot Błaszczak

 • jxl82

  Oceniono 55 razy 49

  Za przeproszeniem panie "ministrze", za dużo ogląda pan tureckich seriali na TVPIS. Chociaż co innego może robić eunuch sułtana ? Przymierzać Koronę Królów?

 • jungleman

  Oceniono 57 razy 43

  Zero tolerancji dla bandytów? Znaczy co, będzie delegalizacja PiSu?

 • topel

  Oceniono 46 razy 42

  "Nikt mi nie wmówi, że białe jest białe, a czarne jest czarne" jak mawiał Jarosław.

 • nowomysliciel2010

  Oceniono 43 razy 39

  błaszczak nie kompromituj się pisowskie nasienie. Masz w sobie tyle fałszu i obłudy, że nie można na ciebie patrzeć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX