Stawiał znicze na grobie ofiary. Policjant zdradza, jak śledczy wpadli na trop "Kuśnierza"

Robert J. jest podejrzany o makabryczne morderstwo studentki przed 20 laty. Zatrzymano go m.in. dlatego, że stawiał znicze na grobie ofiary.
Szef krakowskiego Archiwum X zdradził kulisy żmudnego śledztwa.

Na początku października zatrzymano Roberta J. podejrzanego o makabryczną zbrodnię sprzed 20 lat. Mężczyźnie postawiono zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Szczegóły śledztwa zdradził w rozmowie z "Faktem" szef krakowskiego Archiwum X, które zajmuje się niewyjaśnionymi sprawami sprzed lat.

Zbrodnia sprzed 20 lat

Do makabrycznej zbrodni doszło w 1998 roku, kiedy zgłoszono zaginięcie młodej kobiety. W styczniu 1999 z Wisły wyłowiono fragmenty skóry i ciała Katarzyny Z., studentki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej tożsamość ustalono dzięki badaniom genetycznym.

W miejscu wyłowienia fragmentów zwłok śledczy nie znaleźli żadnych śladów, które mogłyby wyjaśnić zbrodnię. Niezbędna była żmudna analiza życia zamordowanej dziewczyny oraz prześwietlenie wszystkich jej znajomych.

Zbrodnia zmienia życie

Szef krakowskiego Archiwum X powiedział, że po popełnieniu zbrodni nikt nie jest w stanie żyć normalnie i sprawcy często zmieniają swoje zachowanie. Po śmierci dziewczyny, życie podejrzanego Roberta J. uległo zmianie. Zaczął chodzić do kościoła, a matka zamordowanej zorientowała się, że na grobie córki pojawia się "nietypowy znicz".

Śledczy ustalili, że znicze stawiał właśnie podejrzany Robert J. Była to poszlaka dla służb, jednak to nie wystarczyło, aby aresztować mężczyznę. Zatrzymano go dopiero w październiku 2017 roku, po tym, jak stworzono trójwymiarowy obraz przebiegu zabójstwa w oparciu o biometryczne dane ofiary.

Za słabe dowody 

Robert J. znajduje się w areszcie tymczasowym. Usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, jednak z powodu wątpliwości i słabych dowodów śledztwo wciąż trwa. Sąd zdecydował, że podejrzany pozostanie w areszcie przynajmniej do końca marca.

Więcej o:
Komentarze (56)
"Kuśnierz" z Krakowa stawiał znicze na grobie ofiary
Zaloguj się
 • pan.szklanka

  Oceniono 74 razy 68

  Jeżeli poczucie winy objawia się paleniem zniczy, to jest podobne zjawisko ma miejsce 10-go każdego miesiąca.

 • stach_79

  Oceniono 31 razy 15

  Skoro stawial znicze i jest religijny to Ziobro go ulaskawi!
  Przeciez planem PIS jest chrystianizacja Europy.

 • heresy

  Oceniono 19 razy 9

  Zmienił się. Chodzi do kościoła. Stawia znicz i... został złapany. Jak tak można!

 • olewca

  Oceniono 8 razy 8

  .. stworzono trójwymiarowy obraz przebiegu zabójstwa w oparciu o biometryczne dane ofiary...
  Jak uslyszal, to sam sie zglosil, nikt by tego nie wytrzymal.

 • jarzebiaknaczczo

  Oceniono 4 razy 4

  Moje największe obrzydzenie budzi pismacki pseudonim nadany temu zbrodniarzowi oraz epatowanie słowem "oskórować". To deptanie wrażliwości bliskich i przyjaciół ofiary tego dewianta. Zaczynacie ścigać się z SE i Fuckedem. Jesteście gó...zjady.

 • lukasz2711

  Oceniono 12 razy 4

  Biometrycznie to oni mu mogą. Kiedyś czytałem o facecie, który przesiedział pół roku w pierdlu bo na odciskach palców na butelce w domu ofiary znaleziono jego odciski nie było ich zaś na kieliszkach i szklankach. Zrobiono z tego nawet show medialne w TVN z Lisem jak to chłopaki dzielni. Zapomniano dodać że zabójstwo kobiety owszem miało miejsce w mieszkaniu tyle tylko że wcześniej ofiara jak i domniemany zabójca byli w jednej sali na górniczym sylwestrze gdzie wóda lała się strumieniami.

 • zlyzlyzlyzly

  Oceniono 3 razy 3

  Jeżeli wirtualnym obrazem i zniczami chcą go skazać to bez wymuszenia zeznań ciężko będzie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX