Nowy rok powitaliśmy "wyjątkowo spokojnie". Były ofiary, ale nie przez fajerwerki

Wyjątkowo spokojny Sylwester - zgodnie oceniają policjanci i strażacy. W ciągu ostatniego dnia 2017 roku oraz w pierwszych godzinach 2018 nie doszło do poważniejszych wypadków przy odpalaniu fajerwerków.

Bezpiecznie bawiono się też na imprezach masowych pod chmurką. Nad bezpieczeństwem Polaków w noc sylwestrową czuwało 5 tysięcy funkcjonariuszy policji, również na drogach. Tam w nocy doszło do 13 wypadków, w których zginęły 4 osoby. Ujęto też niemal 100 pijanych kierowców - poinformował młodszy aspirant Michał Gaweł z Komendy Głównej Policji.

Funkcjonariusz apelował o rozwagę na drogach, zarówno do pieszych, jak i do kierowców. Przypominał, że kierujący zbliżając się do przejść dla pieszych powinni zmniejszyć prędkość i zachować szczególną ostrożność. Piesi też muszą się rozglądać przechodząc przez jezdnię.

Rzecznik Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak podkreśla, że Sylwester minął spokojnie, choć strażacy interweniowali blisko 1400, z czego 650 razy jeździli do pożarów. Przez cały 31 grudnia i poranne godziny 1 stycznia w pożarach zginęły 2 osoby a 16 zostało rannych. Do pożarów, w których były ofiary śmiertelne doszło minionej nocy w Nowym Mieście nad Pilicą w województwie mazowieckim i w Wymysłowie w województwie świętokrzyskim. Strażacy nie określili co było przyczyną zaprószenia ognia.

Więcej o:
Komentarze (45)
Policja: Nowy rok powitaliśmy "wyjątkowo spokojnie"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 29 razy 7

  Pięć tysięcy policjantów czuwało w nocy nad bezpieczeństwem prawie czterdziestu milionów obywateli..No no.. to jak to się ma do miesięcznic gdy nad bezpieczeństwem jednego prezesa "czuwa" ponad dwa tysiące ?

 • 55kris

  Oceniono 8 razy 6

  Kulsony! W jednoszeregu zbiórka! Idzie kaczka-dziwaczka!

 • whufan

  Oceniono 18 razy 4

  A dokładnie: 485 pilnowało Jarosława Małozębnego, 150 kota, a 78 - drabinki.

 • klan_fan

  Oceniono 2 razy 2

  Powitaliśmy wyjątkowo spokojnie.....Czy to komunikat o stanie trzeźwości kulsonow? Bo tak brzmi.

 • Pawel Brzana

  Oceniono 4 razy 2

  BRAWO POLACY!
  Czekałem na ten dzień, aż kiedyś 1 stycznia powiedzą, że nikomu nie urwało dupy ani żadnej części ciała przy odpalaniu petard i fajerwerków, jestem z Nas dumny rodacy, to zaiste dowód że rozwijamy się i co najważniejsze mądrzejemy. Miliony ludzi się bawiło (lepiej lub gorzej), miasta tętniły życiem i na koniec nikt nie ucierpiał, jesteśmy FENOMENALNI!

 • kawabis

  Oceniono 19 razy 1

  "Berlińska policja poinformowała, że podczas imprezy sylwestrowej przy Bramie Brandenburskiej odnotowano przypadki molestowania seksualnego. "Nie tolerujemy takich aktów. Sprawcy zostali zatrzymani"
  "Także w Kolonii, w której podczas Sylwestra w 2015 doszło do licznych napaści na kobiety, odnotowano kilka ataków na kobiety. Z policyjnych danych wynika, że było ich 9".
  "Gigantyczny pożar w Liverpoolu. 1400 aut zniszczonych" To na gorąco z internetu a Polska?
  "Policja i straż pożarna podsumowały wydarzenia sylwestrowej nocy. Okazuje się, że było nadzwyczaj spokojnie".

 • dziadekjam

  Oceniono 19 razy 1

  "Nad bezpieczeństwem Polaków w noc sylwestrową czuwało 5 tysięcy funkcjonariuszy policji, również na drogach."
  ========================================================================
  Prawie jak na miesięcznicach...

 • jan_sobczak1

  Oceniono 4 razy 0

  Bez wojska na ulicach, bez betonowych zapór, bez stref dla kobiet..... bez muslimskiej dziczy.

 • proteusz33

  Oceniono 10 razy -4

  Dobra Zmiana również w kwestii fajerwerków

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX