Małe dziecko rzuca królikami o podłogę, a dorośli jeszcze zachęcają. Sprawa w rękach policji

Udało się ustalić dane rodziców dziecka, które na nagraniu krążącym w sieci rzuca o podłogę królikami. O sprawie została powiadomiona policja.

Mała dziewczynka rzuca kilkoma królikami o ziemię. Wszystkiemu przyglądają się co najmniej trzy osoby dorosłe - jedna z nich w pewnym momencie przekopuje zwierzęta w kierunku dziecka, a później jednego z królików dociska dziewczynce do głowy. Na tylko jednej z grup przez niewiele ponad dobę, filmik udostępniono ponad 17 tysięcy razy.

Sprawą zainteresował się koszaliński oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. "Sadyzm w czystej postaci" - skomentowała organizacja. 

TOZ poprosił o pomoc w rozpoznaniu osób na nagraniu i niedługo później udało się ustalić dane matki dziecka. Następnie sprawę zgłoszono na policję w Miastku. Zastępca komendanta miał obiecać, że działania zostaną podjęte tego samego dnia. 

Policja w rozmowie z Radiem Gdańsk zastrzegła, że nie będzie udzielać dodatkowych informacji. "Za znęcanie się nad zwierzętami grozi do dwóch lat więzienia. W tym przypadku, odpowiedzialność grozi dorosłym, którzy nie reagowali na zachowanie małej dziewczynki" - czytamy.

Więcej o: