Krwawa wigilia w Złotnikach Kujawskich. Ze stawu wyłowiono zwłoki drugiego uczestnika bójki

W środę rano ze stawu w Złotnikach Kujawskich wyłowiono zwłoki mężczyzny. Najprawdopodobniej jest kolejną ofiarą bójki, do której doszło w wigilię we wsi Jordanowo.

W wigilię policja otrzymała zawiadomienie o zakrwawionym mężczyźnie leżącym na polu we wsi Jordanowo (woj. kujawsko-pomorskie). Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, 29-latek już nie żył. Wstępne oględziny wykazały, że do jego śmierci mogły przyczynić się osoby trzecie.

Kilkunastu podejrzanych

W trakcie śledztwa policjanci ustalili, że „doszło do bójki między dwiema grupami”, a w przestępstwie brało udział kilkanaście osób.

- Osiem z nich zostało przez policjantów zatrzymanych. Spośród nich, trzech mężczyzn w wieku 22, 23 i 28 lat, po usłyszeniu zarzutów zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące - powiedziała w rozmowie z „Expressem Bydgoskim” asp. szt. Izabella Drobniecka, rzecznik inowrocławskiej policji.

Policjantka dodała, że wobec pięciu pozostałych zatrzymanych osób również zawnioskowano o areszt, o czym w najbliższych dniach zdecyduje sąd. Obecnie policja i prokurator z Inowrocławia ustalają powody oraz przebieg bójki.

Więcej o: