Mocno dziś powieje. Prędkość wiatru nawet do 120 kilometrów na godzinę [POGODA]

Pogoda zapowiada się dziś wietrznie, szczególnie w południowych regionach kraju. Wiatr osiągnie dziś prędkość w porywach do 65 km/h, o wiele wyższa będzie jednak w górach.

Pogoda w środę będzie pochmurna - informuje portal Pogodynka.pl. W całym kraju spodziewane jest zachmurzenie małe i umiarkowane. Rano mieszkańców woj. małopolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego czekają mgły. Będą ograniczać widoczność nawet do 100 metrów.

Pogoda. Opady i silny wiatr

Opady spodziewane są w Karpatach, w Bieszczadach może pojawić się deszcz, a w Tatrach śnieg. Temperatura w kraju wynosić będzie 3-6 stopni Celsjusza (w północnych rejonach), 5-7 stopni (w centralnych) i 7-9 (na południu).

W ciągu dnia synoptycy zapowiadają umiarkowany i silny wiatr, szczególnie w województwach południowych, gdzie osiągnie prędkość do 65 kilometrów na godzinę. W podgórskich rejonach ta prędkość będzie wynosić już do 80 kilometrów na godzinę, a wysoko w górach - 120 kilometrów na godzinę.

IMGW w związku z silnym wiatrem wydało ostrzeżenia I stopnia dla woj. śląskiego (Beskid Śląski i Żywiecki), południowych rejonów woj. małopolskiego i woj. podkarpackiego (Bieszczady i Beskid Niski).

Pogoda w czwartek. Będzie deszczowo

W czwartek portal Pogodynka.pl zapowiada opady deszczu, które będą przemieszczały się z zachodu na wschód. W zachodnich rejonach kraju mogą pojawić się również opady deszczu ze śniegiem, opady śniegu mogą wystąpić w Sudetach i Karpatach.

Temperatura wynosić będzie 3-5 stopni Celsjusza na zachodzie, 7-9 na wschodzie, a w rejonach podgórskich 2-6 stopni Celsjusza. Silnego wiatru mogą spodziewać się mieszkańcy wschodniej części kraju. Z kolei w Karpatach jego prędkość wyniesie do 80 kilometrów na godzinę.

Jak bada się zanieczyszczenie powietrza?

Więcej o: