Policja po świętach: zatrzymaliśmy na drogach ponad 800 potencjalnych morderców

Dla 42 osób to był ostatni wyjazd świąteczny w życiu. Tylu ludzi zginęło na drogach od piątku do wtorku - podała policja. W setki idą zatrzymania nietrzeźwych kierowców.

Od piątku 22 grudnia do wtorku 26 grudnia na polskich drogach miały miejsce 373 wypadki. Zginęły w nich 42 osoby, a 447 zostało rannych.

- W ubiegłym roku w analogicznym okresie tych wypadków było więcej aż o 55. O 11 osób więcej straciło życie, wiec ten stan bezpieczeństwa się poprawia - mówił w TVN24 mł. asp. Antoni Rzeczkowski z Komendy Głównej Policji.

W pierwszy dzień świąt na drogach doszło do 52 wypadków, w których zginęło 7 osób - wynika z danych Komendy Głównej Policji. 73 osoby zostały ranne. Funkcjonariusze zatrzymali 148 nietrzeźwych kierujących. W drugi dzień świąt w 43 wypadkach zginęło 8 osób.

"Pijani kierowcy to potencjalni mordercy"

- Poprawa bezpieczeństwa jest uzależniona od wielu czynników. Z jednej strony to są wzmożone patrole policji. W te święta nad bezpieczeństwem Polaków czuwało ok. 10 tys. policjantów, w tym 5 tys. policjantów ruchu drogowego. Z drugiej strony to poprawa infrastruktury drogowej - dodał mł. asp. Rzeczkowski.

Policja w ciągu czterech dni zatrzymała 883 nietrzeźwych kierujących. - To są potencjalni mordercy, osoby skrajnie nieodpowiedzialne, które wsiadają za kierownicę na podwójnym gazie. Cieszy to, że tych nietrzeźwych kierowców jest jednak coraz mniej i nie ma przyzwolenia społecznego - skomentował przedstawiciel KGP.

Tragicznie skończyły się m.in. wypadki w Łodzi i Nowej Wsi. Śmiertelny wypadek na skrzyżowaniu w Łodzi. Ogromna siła uderzenia wyrzuciła dwie kobiety z auta >>>

W Nowej Wsi samochód wjechał w grupę ludzi na poboczu. Babcia i 12-letnia wnuczka nie żyją >>>

W podwarszawskiej Kobyłce z kolei kierowca wjechał w ludzi wracających z pasterki >>>

Więcej o:
Komentarze (236)
Wypadki w święta. Policja podała statystyki
Zaloguj się
 • amorvertical

  Oceniono 61 razy 45

  Największym zagrożeniem dla Suwerena jest i tak islamski terrorysta. To tak rozsierdza Suwerena, że musi sobie chlapnąć wsiadając za kółko i przypinając husarskie skrzydła

 • kunwyscigowy

  Oceniono 38 razy 28

  Bóg się rodzi wódka się chłodzi...lalalal
  500+ stadzie baranów w żłób dali aby dobrze głosowali!

 • kzet69

  Oceniono 29 razy 21

  zabawne, W katolickie święta Bożego Narodzenia na polskich katolickich drogach polscy katoliccy kierowcy zabili więcej osób niż muzułmańscy terroryści przez cały rok w Niemczech, a suweren się boi uchodźców...

 • Kris P

  Oceniono 28 razy 18

  Suweren co właśnie powstał z kolan będzie tłumnie wracał że świąt. Aż strach się bać....

 • notremak

  Oceniono 22 razy 16

  Suweren w formie!
  4 razy 500+ i już jest na auteczko z 1988 roku na jeszcze nowszych oponkach z 2003.
  I jeszcze na tanią zagrychę zostanie.

 • turkucio

  Oceniono 18 razy 16

  Od piątku zginęły 34 osoby? Czyli w normie, W Polsce ginie średnio coś koło 8 osób dziennie w wypadkach drogowych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX