Karetka pędzi na sygnale i utyka na przejeździe. Jej kierowca wybiera bardzo ryzykowne rozwiązanie

Kierowca karetki pogotowia pędził na sygnale i zignorował zamykające się rogatki. W efekcie utknął na przejeździe kolejowym. Lepiej nie brać przykładu z tego kierowcy.

Do zdarzenia doszło w Miłocinie pod Rzeszowem na początku listopada. W piątek nagranie tej niebezpiecznej sytuacji opublikowały na YouTube Polskie Linie Kolejowe.

Opadające rogatki go nie powstrzymały

Mężczyzna jechał karetką na sygnale. Kierowca nie zauważył, że na przejeździe kolejowym do którego się zbliżał zaczęły opadać rogatki, a światło zmieniło się na czerwone.

Ambulans wjechał na tory i utknął na przejeździe kolejowym. Zamiast wjechać w rogatkę, staranować ją i uciec przed nadjeżdżającym szynobusem, kierowca karetki zaczął manewrować pojazdem tak, by ustawić się równolegle do torów. Na szczęście, kierowca szynobusa w porę zauważył karetkę i zdążył wyhamować.

Nie miał prawa wjechać na tory

Mirosław Siemieniec z PKP PLK poinformował, że trwa postępowanie wyjaśniające w tej sprawie. W rozmowie z portalem rzeszow-news.pl powiedział, że w tym czasie w budce nie było dróżnika i rogatki zamknęły się automatycznie. Dodał, że kierowca, widząc opadające rogatki i czerwone światło, nie miał prawa wjechać na tory, zaś w zaistniałej sytuacji powinien był jak najszybciej je opuścić, nawet wyłamując rogatki. Siemieniec powiedział, że PKP PLK o zaistniałej sytuacji poinformowały policję oraz przełożonych kierowcy.

 

1,5 mln złotych dla TVN to nie majątek. "Tyle kosztują wszystkie białe garsonki Justyny Pochanke" [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o:
Komentarze (58)
Miłocin: karetka pogotowia utknęła na przejeździe kolejowym
Zaloguj się
 • obeznany

  Oceniono 15 razy 13

  "Kierowca nie zauważył, że na przejeździe kolejowym do którego się zbliżał zaczęły opadać rogatki, a światło zmieniło się na czerwone"

  On zauważył ale nie przyjął do wiadomości bo jest uprzywilejowany.

 • wicipinski

  Oceniono 10 razy 10

  Na miejscu kierowcy staranował bym ten szlaban. Lepsze to niż spotkanie z lokomotywą. To tylko kawałek aluminiowego kształtownika o przekroju prostokąta. Można go wygiąć lub złamać rękoma łapiąc za koniec.

 • Maciej Nosówka

  Oceniono 12 razy 8

  Ojciec mojego kolegi zmarł, bo kierowca karetki czekał na przejeździe kolejowym. Bo jeden pociąg, bo drugi... Jeżeli komuś się wydaje że takie sytuacje są proste i oczywiste, to znaczy, że czegoś mu brakuje.

 • cezar85

  Oceniono 11 razy 7

  - radziwił obniżył budżet przeciwbólowych do zera, ale proszę nam zaufać... zaraz przestanie boleć

  - 3....2....1

 • juma07

  Oceniono 7 razy 5

  Nie ma usprawiedliwienia dla de. bi. la... Podkarpacie = inny wymiar świadomości

 • onduma

  Oceniono 6 razy 4

  Kolejny kierowca co zamiast wylamac rogatki miota sie jak kretyn pomiedzy nimi.

 • r0b0l_reaktywacja

  Oceniono 6 razy 4

  bezmyślny jak... Polak

 • lactum

  Oceniono 8 razy 4

  "Kierowca nie zauważył, że na przejeździe kolejowym do którego się zbliżał zaczęły opadać rogatki, a światło zmieniło się na czerwone"

  Mozecie przysiegnac, ze to prawda?

 • pomaranczowoczarny

  Oceniono 16 razy 4

  Nasze rogatki są złe najczęściej, powinny być tylko na pasie gdzie jest ruch a druga po przeciwnej stronie, mało tego są zamykane dużo wcześniej niż następuje przejazd pociągu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX