Taki prezent tuż przed świętami. Szczęśliwiec z Polski wygrał ponad 7 mln w Eurojackpot

Ponad 7 milionów złotych - tyle wygrał szczęśliwiec, który w piątek zagrał w Eurojackpot. To najwyższa wygrana w Polsce, która padła w tej europejskiej loterii.

7 milionów złotych w Eurojackpot to majątek, ale - choć trudno to sobie wyobrazić - wygrana mogła być jeszcze większa. Niestety w żadnym z 18 europejskich państw, które biorą udział w grze, nie padła główna wygrana. W związku z tym w trakcie kolejnego losowania kumulacja wyniesie aż 145 milionów złotych.

Nowy rekord Eurojackpot 

W piątek 22 grudnia w grze Eurojackpot wylosowano liczby: 16, 26 ,32 ,40, 47 oraz cyfry 1 i 6. Pewien szczęśliwiec z Polski skreślił poprawnie pięć liczb oraz jedną z dwóch wylosowanych cyfr. Wygrał dokładnie 7 mln 155 tys. zł.

To nowy rekord - do tej pory najwyższą wygraną było 5 mln 815 tys. zł, które gracz z Radomska wygrał pod koniec listopada 2017 roku. Wcześniej, pod koniec września, w Łańcucie inny gracz wygrał ponad 2,5 mln zł.

Jak zagrać w Eurojackpot?

W Eurojackpot Polacy mogą grać od września 2017 r. Na polski rynek grę wprowadził Totalizator Sportowy, który jest też właścicielem marki Lotto. Loteria Eurojackpot została uruchomiona w 2012 roku. Obecnie w grze bierze udział 18 państw.

Aby zagrać w Eurojackpot, trzeba kupić zakład za 12,50 zł. Można to zrobić w jednej z 17 tys. kolektur Lotto. Gracz wybiera 5 z 50 liczb oraz 2 z 10 liczb. Można też skorzystać z metody na "chybił trafił". Każdy zakład jest zawierany na jedno, najbliższe losowanie. Wygrane od 10 mln euro są wypłacane w euro, jednak na życzenie zwycięzcy mogą być wypłacone w złotówkach.

To ostatni odcinek MPGA w tym roku. Make Life Harder mają do wszystkich ważne przesłanie [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o: