Pogoda na święta: biało nie będzie. Za to mokro i wietrznie. W górach roztopy

Pogoda w święta będzie zdecydowanie jesienna. Będzie ciepło, w Wigilię w wielu regionach kraju będzie padał deszcz. Nawet w górach śniegu jest coraz mniej.

Pogoda w najbliższych dniach niewiele będzie miała wspólnego z zimą. Sobota w całym kraju pochmurna, deszczowa i wietrzna.

Temperatura w sobotę od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i południu kraju do 9 na zachodzie. Nawet w górach śniegu coraz mniej.

W Bieszczadach lokalnie może spaść do 15 milimetrów deszczu. - Ten deszcz, który spadnie na istniejącą pokrywę śnieżną, ocieplenie, jak również silny, porywisty wiatr spowodują, że w rejonach podgórskich możemy mieć do czynienia z roztopami - powiedziała synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grażyna Dąbrowska. 

Pogoda na święta - Wigilia deszczowa

W Wigilię będzie deszczowo i ciepło, wiatr będzie stopniowo słabł. Zrobi się jeszcze cieplej - temperatura będzie się wahać od 6 stopni na północnym wschodzie do 10 na południowym zachodzie.

W dzień zachmurzenie duże z okresowymi opadami deszczu lub mżawki. Śnieg może spaść tylko wysoko w Tatrach.

W całym kraju będzie wiało, najmocniej nad morzem - do 80 km/h, a wysoko w górach do 100 km/h.

Taka pogoda utrzyma się przez całe święta. Ochłodzenia możemy się spodziewać dopiero pod koniec koniec przyszłego tygodnia.

"Życzę wam, żebyście w końcu upadli". Świąteczne życzenia od posła Tarczyńskiego

Więcej o: