Szansa na białe święta? No cóż... Mamy nową prognozę i nie wygląda to najlepiej [POGODA]

Zastanawiacie się, jak pogoda będzie w święta Bożego Narodzenia? Wcześniej pojawiały się różne prognozy. Teraz już wiemy na pewno.

Pogoda na Wigilię i Boże Narodzenie zapowiada się - nazwijmy to - nieźle, ale niestety rozczaruje tych, którzy czekali na białe święta.

Pogoda na święta - Wigilia

Według synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Wigilia będzie najcieplejszym ze świątecznych dni. W niedzielę w centrum i na zachodzie kraju temperatury będą najwyższe. W Toruniu, Bydgoszczy i Wrocławiu możemy liczyć aż na 10 stopni Celsjusza. W Warszawie i w Gdańsku także ciepło: 9 stopni. Najzimniej będzie w Zakopanem: 5 stopni Celsjusza oraz w Suwałkach - tam będzie 6 stopni.

W całym kraju pochmurno, ale na południu Polski oraz w okolicach Koszalina możemy się spodziewać przejaśnień. 

Pogoda na święta - pierwszy dzień świąt

Podobna pogoda czeka nas w poniedziałek 25 grudnia. Na zachodzie i na południu kraju zza chmur wyjrzy słońce. Temperatury minimalnie niższe niż w Wigilię, ale dużych różnicach nie można tu mówić. Tylko we Wrocławiu temperatura utrzyma się na poziomie 10 stopni Celsjusza, a na zachodzie kraju możemy spodziewać się koło 8-9 stopni. Na północnym wschodzie temperatury będą oscylowały wokół 7 stopni. Tam będzie deszczowo. W Zakopanem 4 stopnie Celsjusza.

Pogoda na święta - drugi dzień świąt

We wtorek 26 grudnia ochłodzi się w całym kraju, pogoda będzie nieco bardziej zimowa, ale na prawdziwą zimę z mrozem i śniegiem nie mamy co liczyć. Najniższa temperatura będzie w okolicy Suwałk (2 stopnie Celsjusza) i w Białegostoku (3 stopnie Celsjusza). W większości kraju zza chmur będzie wyglądać słońce. Najcieplej będzie na zachodzie, a szczególnie w okolicach Zielonej Góry, gdzie będzie aż 9 stopni Celsjusza. 

Więcej o: