Nastolatek z Kostkowic chciał, żeby ISIS przeprowadziło w Polsce zamach. Trafi do więzienia

18-letni Dawid D. z Kostkowic został skazany przez myszkowski sąd na 10 miesięcy więzienia. Nastolatek nawiązywał kontakty z tzw. Państwem Islamskim i liczył na to, że w Polsce dojdzie do tragedii.

Na 10 miesięcy trafi do więzienia 18-letni Dawid D. z Kostkowic za namawianie do przeprowadzenia w Polsce zamachu terrorystycznego - podaje "Dziennik Zachodni". Wyrok wydał Sąd Rejonowy w Myszkowie.

Funkcjonariusze katowickiej delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali Dawida D. pod koniec czerwca. Nastolatek usłyszał zarzut "rozpowszechniania treści mogących ułatwić popełnienie przestępstwa o charakterze terrorystycznym". Groziło mu do 5 lat więzienia.

Dawid D. przyznał się do winy, decyzją katowickiego sądu rejonowego został aresztowany. "Mogło dojść do planowanych czynów wymierzonych w szeroko rozumiane bezpieczeństwo" - informowała w lakonicznym komunikacie Prokuratura Krajowa.

Dawid D. chciał zdetonować bombę?

Jak ustalił "Dziennik Zachodni", Dawid D. był od lat zafascynowany islamem, miał nawoływać w internecie do przeprowadzenia w Polsce zamachu terrorystycznego. W sieci przybrał pseudonim "Mohamed".

"Młody mężczyzna pisał na forach internetowych, że łatwo jest zdetonować bombę w Kroczycach w powiecie zawierciańskim. (...) Na liście potencjalnych celów były: kościół, sklep, wiadukt kolejowy i impreza plenerowa" - pisał dziennikarz "DZ" Patryk Drabek.

Dawid D. miał także kontaktować się z przedstawicielami tzw. Państwa Islamskiego, którzy mieli pomóc chłopakowi w konstrukcji bomby.

Nie wiedzieliśmy, że książę Karol to taki twardziel. Strzelali do niego, a on zareagował TAK

Więcej o:
Komentarze (131)
Dawid D. trafi do więzienia. Chciał, żeby w Polsce doszło do zamachu
Zaloguj się
 • dramaturgwasilyj

  Oceniono 31 razy 15

  Zamach terrorystyczny.

  W Kroczycach.

  ...kościół, sklep, wiadukt kolejowy i impreza plenerowa...

  Miałby dziś Bareja wypas po pachy.

 • Harald Wessling

  Oceniono 26 razy 8

  Sądząc po sposobie w jaki się do tego zabierał, chłopak jest po prostu chory. On potrzebuje terapii, nie więzienia. Wiezienie go zniszczy. Nawet jeżeli wyleczy się z islamofilii to będzie ścigał (i zabijał !!!) kosmitów. Dziwęi się, że żaden biegły (był jakiś w ogóle) tego nie wyciągnął. Ale gdyby to był syn znanego adwokata, albo prominenta, to skończyłoby się na konfiskacie komputera. Chłopak ma pecha, jest ze wsi. :(

 • radek_sziwa

  Oceniono 20 razy 8

  Ja mam pytanie do ministra płaszczaka. Kiedy on bądź jego rodzice przybyli na pontonach z Afryki/Bliskiego Wschodu? Ile lat temu to było i kto ich wpuścił (pewnie Tusk)? No bo przecież nie możliwe jest że w wolsce katotalibskiej się urodził i wychował.

 • barakuda62

  Oceniono 14 razy 6

  Widzisz chłopcze- jakbyś się z skumał z sektą smoleńską to nie dość że zamiast zakichanego sklepu, mógłbyś demolować całą Polskę to jeszcze byś był bohaterem i patriotą!

 • cezaryk

  Oceniono 30 razy 6

  Myślę, że jakiegoś porządnego zamachu najbardziej chciałby komitet centralny partii rządzącej.
  Już widzę te rozradowane komentarze „A nie mówiliśmy?”

 • 31.februarius

  Oceniono 22 razy 6

  "Młody mężczyzna pisał na forach internetowych, że łatwo jest zdetonować bombę w Kroczycach w powiecie zawierciańskim. "

  BUHAHAHAHA

 • jano123ano

  Oceniono 4 razy 4

  Co za idiota my juz mamy w polsce ISIS katolickie; I jest czescia rzadu PIS przeprowadza zamach w calym kraju pod szyldem prawa I sprawiedliwosci I katolicyzmu narodowego tu islam juz nie pomoze, katolstwo dobije ten kraj

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX