Nastolatek z Kostkowic chciał, żeby ISIS przeprowadziło w Polsce zamach. Trafi do więzienia

18-letni Dawid D. z Kostkowic został skazany przez myszkowski sąd na 10 miesięcy więzienia. Nastolatek nawiązywał kontakty z tzw. Państwem Islamskim i liczył na to, że w Polsce dojdzie do tragedii.

Na 10 miesięcy trafi do więzienia 18-letni Dawid D. z Kostkowic za namawianie do przeprowadzenia w Polsce zamachu terrorystycznego - podaje "Dziennik Zachodni". Wyrok wydał Sąd Rejonowy w Myszkowie.

Funkcjonariusze katowickiej delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali Dawida D. pod koniec czerwca. Nastolatek usłyszał zarzut "rozpowszechniania treści mogących ułatwić popełnienie przestępstwa o charakterze terrorystycznym". Groziło mu do 5 lat więzienia.

Dawid D. przyznał się do winy, decyzją katowickiego sądu rejonowego został aresztowany. "Mogło dojść do planowanych czynów wymierzonych w szeroko rozumiane bezpieczeństwo" - informowała w lakonicznym komunikacie Prokuratura Krajowa.

Dawid D. chciał zdetonować bombę?

Jak ustalił "Dziennik Zachodni", Dawid D. był od lat zafascynowany islamem, miał nawoływać w internecie do przeprowadzenia w Polsce zamachu terrorystycznego. W sieci przybrał pseudonim "Mohamed".

"Młody mężczyzna pisał na forach internetowych, że łatwo jest zdetonować bombę w Kroczycach w powiecie zawierciańskim. (...) Na liście potencjalnych celów były: kościół, sklep, wiadukt kolejowy i impreza plenerowa" - pisał dziennikarz "DZ" Patryk Drabek.

Dawid D. miał także kontaktować się z przedstawicielami tzw. Państwa Islamskiego, którzy mieli pomóc chłopakowi w konstrukcji bomby.

Nie wiedzieliśmy, że książę Karol to taki twardziel. Strzelali do niego, a on zareagował TAK