Witaszyce: Ksiądz namawiał 14-letniego chłopca na seks. Wcześniej uczył w szkole

Ksiądz Kamil I. był w Witaszycach lubiany, uczył w szkole i jeździł z dziećmi na salę gimnastyczną. Okazało się jednak, że proponował seks 14-letniemu chłopcu.

Jak informuje lokalny serwis wlkp24.info, ksiądz jest podejrzany o dokonanie przestępstwa na tle seksualnym i został zatrzymany na podstawie nakazu prokuratorskiego.

Kamil I. namawiał 14-letniego chłopca na seks. Ten jednak powiedział o propozycji księdza rodzicom, a oni zawiadomili policję. Jak podaje Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim, duchowny pisał do chłopca SMS-y i wysyłał wiadomości za pomocą komunikatorów internetowych.

Dzień przed zatrzymaniem ksiądz został odwołany z funkcji wikariusza parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Witaszycach. Jak czytamy na stronie parafii, decyzję podjął biskup Edward Janiak.

Raport komisji ds. pedofilii

Koniec z obowiązkowym celibatem i tajemnicą spowiedzi - specjalna królewska komisja śledcza, która badała przypadki molestowania dzieci w Australii, jest pewna, że takie zmiany są potrzebne. Przez ostatnie lata zapoznali się relacjami 8000 tys. ofiar przemocy seksualnej w australijskich instytucjach. Raport obciąża też Kościół katolicki. Właśnie zapoczątkował dyskusję o rewolucyjnych zmianach w Kościele. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Więcej o: