Uwaga na drogach, będzie bardzo ślisko. Wydano ostrzeżenia dla pięciu województw [POGODA]

Pogoda może się dziś dać we znaki szczególnie kierowcom. Nocne przymrozki spowodowały, że na drogach, szczególnie w zachodniej części kraju pojawi się lód.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla pięciu województw. Niebezpiecznie ślisko na drogach będzie w województwach lubuskim, wielkopolskim, łódzkim, opolskim i dolnośląskim

IMGW wydał ostrzeżenia dla pięciu województwIMGW wydał ostrzeżenia dla pięciu województw IMGW

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami przejściowo rozpogodzenia. We wschodniej połowie kraju, a lokalnie także w rejonach górskich Karpat słabe opady śniegu. Rano w centrum i na północy możliwe jeszcze lokalne mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna we wschodniej połowie kraju od -2°C do 0°C, w zachodniej od -1°C do 2°C; w rejonach podgórskich od -3°C do -1°C. Wiatr słaby, zmienny.

Jaka pogoda w nocy?

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami rozpogodzenia. Na wschodzie, a lokalnie także w rejonach górskich Karpat możliwe słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -7°C do -4°C, niższa w rejonach podgórskich, od -11°C do -7°C, a wyższa na wybrzeżu, około -2°C. Wiatr słaby, zmienny, jedynie na wybrzeżu umiarkowany, południowo-zachodni.

Więcej o: