Bronili wolnych sądów, zaśpiewali hymn. Reakcja policji? "To nie są znajomi Kulsona"

W kraju trwają protesty w obronie wolnych sądów. W Toruniu na wysokości zadania stanęli tamtejsi policjanci. Czy ich reakcja powinna dziwić? Internauci są podzieleni.

Manifestacja w Toruniu odbyła się 15 grudnia. Gdy protestanci zaintonowali hymn Polski, policjanci ochraniający demonstrację na ul. Piekary  stanęli... wcale nie jak wryci.

Jak pokazał na zdjęciach uczestnik demonstracji, Marek Krupecki, funkcjonariusze stanęli na baczność i zasalutowali. Skontaktowaliśmy się z autorem fotografii.

"Czegoś takiego na protestach nie widziałem"

"Wydawało się, że piątkowa manifestacja w obronie Sądu Najwyższego i KRS zasadniczo nie będzie się wiele różnić od wcześniejszych, organizowanych w całym kraju przez środowiska opozycyjne. Były przemówienia, odgrywano protest songi i tradycyjnie już na jej zakończenie odśpiewano Hymn państwowy" - opisał. 

Po komendzie „do hymnu” i odegraniu pierwszych jego taktów, stało się coś czego, jako uczestnik protestów w całej Polsce, jeszcze nie widziałem. Czterech funkcjonariuszy policji, przydzielonych do zapewnienia porządku podczas manifestacji, oddało honory Mazurkowi Dąbrowskiego. Po hymnie, działaczka KOD Danka Stępkowska, która miała poinformować zgromadzonych o kolejnych działaniach, podziękowała policjantom za przyjęcie postawy godnej munduru funkcjonariusza policji

- relacjonował Marek Kurpecki. 

Wiele osób widziało już zdjęcia w internecie, udostępniają je działacze opozycji. Komentujący są podzieleni. Część docenia ich postawę i gratuluje. 

Tak powinno być. Dziękuję
 Wow, to mi się podoba - brawo!

Inni zauważają, że to normalne zachowanie i nie powinno się ich chwalić za uszanowanie hymnu.

Oddanie honorów fladze i hymnowi wymaga prawo, nie sądzę by za jego przestrzeganie należało się cokolwiek...czyli brawa za normalność w policji? Nieeeee!

Nie zabrakło też uszczypliwości. Przypomniano m.in. kultowego już młodszego aspiranta, o którym zrobiło się głośno po Marszu Niepodległości w Warszawie. 

I po dodatku.
Bankowo ci chłopcy nie są znajomymi Kulsona.

Nocna walka o wolne sądy. Demonstranci wzywali Senatorów do zatrzymania ustaw o sądownictwie

Więcej o: