Wstrząs w kopalni Wesoła w Mysłowicach. Są ranni górnicy. Do tąpnięcia doszło 665 m pod ziemią

W kopalni węgla kamiennego Mysłowice-Wesoła doszło do wstrząsu. Rzecznik Polskiej Grupy Górniczej Tomasz Głogowski poinformował, że w zagrożonym regionie znajdowało się w tym czasie pięciu górników.

We wstrząsie w kopalni Wesoła w Mysłowicach rannych zostało pięciu górników. Niezbędne było przetransportowanie ich na powierzchnię. Ze wstępnych ustaleń wynika, że odnieśli oni lekkie, niegroźne dla życia obrażenia. Jak podaje RMF 24, jeden z nich został ranny w nogę i był transportowany na noszach.

Tomasz Głogowski dodał, że mimo niegroźnych obrażeń górnicy trafią do szpitala i zostaną dokładnie przebadani. Do kopalni profilaktycznie wezwane zostały karetka i śmigłowiec.

Do wstrząsu o magnitudzie 2,9 doszło 665 metrów pod ziemią. Górnicy prowadzili w tym rejonie prace konserwacyjne. Nie ma zagrożenia dla innych pracowników kopalni.

Więcej o:
Komentarze (12)
Wstrząs w kopalni Wesoła w Mysłowicach. Są ranni górnicy
Zaloguj się
 • rozterka47

  Oceniono 8 razy 4

  Dobrze, ze nic groźnego się tym razem nie stalo .

 • rts44

  Oceniono 3 razy 3

  praca w niedzielę korzyści niewiele!Piotrze Dudo jak to jest z tymi niedzielami???

 • dante_waw

  Oceniono 5 razy 3

  Najwazniejsze ze kopalnia moze dzialac bez zaklocen i dalej bedzie wydobywac nasze czarne zloto.... ku uciesze reszty podatnikow dokladajacych sie do tego interesu... by gornicy dalej mogli spokojnie uprawiac swoje drogie hobby....

 • zueoko

  Oceniono 5 razy 3

  Niewesoło w kopalniach.

 • hotin

  Oceniono 5 razy -1

  Jak to dobrze,że Święta Barbara czuwała nad nimi,by mogli wrócić do swych rodzin.

 • gmot_ka

  Oceniono 7 razy -1

  Jak czytam komentarze niektórych to się dziwie jak ludzie zdziczeli u nas.

 • 31.februarius

  Oceniono 4 razy -2

  Niezbędne było przetransportowanie ich na powierzchnię. Ze wstępnych ustaleń wynika, że odnieśli oni lekkie, niegroźne dla życia obrażenia. Jak podaje RMF 24, jeden z nich został ranny w nogę i był transportowany na noszach."

  No, szok!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX