81-latek z Warszawy wzbogacił się o blisko 6 mln zł. Pomagały mu dwie kobiety. Mogą żałować

Zarzuty dla 81-latka, który przywłaszczył niemal 6 milionów złotych. W ukryciu pieniędzy pomagały mu 75-latka oraz 68-latka.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa-Praga Północ 11 grudnia zatrzymano 81-letniego Jana Z., któremu śledczy zarzucili przywłaszczenie niemal 6 milionów złotych z rachunku znajomego, także starszego mężczyzny.

Jan Z. miał formalne pełnomocnictwa do rachunków bankowych pokrzywdzonego oraz pełnomocnictwa do sprzedaży jego nieruchomości. Jak się okazało od 2007 do 2011 roku Z. chętnie z nich korzystał. Po sprzedaży kilku nieruchomości, mężczyzna nie mówił znajomemu, ile dokładnie otrzymał za nie pieniędzy, a różnicę wynikającą z zaniżonej wartości przelewał na własny rachunek. Oprócz pieniędzy ze sprzedaży, Jan Z. wypłacał także gotówkę z rachunku pokrzywdzonego, a pod koniec działalności przelał całość kwoty ze sprzedaży jednej z nieruchomości na własne konto.

Oprócz Jana Z. zatrzymano także dwie kobiety - 75-letnią Jadwigę W. oraz 68-letnią Wiesławę W., które pomagały mu w ukryciu pieniędzy.

Śledczy zabezpieczyli u podejrzanych 700 tys. złotych w gotówce. 

Jan. Z nie przyznał się do winy, ale zrobiły to jego wspólniczki. Podejrzani są objęci dozorem policji. Dodatkowo prokurator zastosował poręczenia majątkowe - wobec Jana Z. jest to milion złotych, zaś wobec kobiet po 400 tys. zł.

Podejrzanym grozi m.in. kara do 10 lat więzienia.

Boisz się wziąć kredyt na mieszkanie? "Banki reklamuje Jan Paweł II, więc co może pójść nie tak?" [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o: