Świadkowie wypadku Szydło drobiazgowo badani. "Pytali, czy zdarzają mi się utraty przytomności"

Śledztwo w sprawie wypadku Beaty Szydło w Oświęcimiu przedłuża się. Świadków przesłuchiwano również pod kątem psychologicznym - ustalił "Newsweek".

Wersja funkcjonariuszy BOR jest taka, że kolumna jechała na sygnale, zgodnie z przepisami. Inaczej uważa czterech świadków, którzy wypadek ówczesnej premier w lutym br. widzieli na własne oczy. Twierdzą, że żadnych syren nie słyszeli. A fakt, czy były czy nie, jest najważniejszy, bo przesądza o winie: funkcjonariuszy BOR lub 21-letniego kierowcy seicento, Sebastiana K.

Anonimowi alkoholicy badani po kilka razy

Świadkowie, którzy stali kilkadziesiąt metrów od wypadku, ale sygnałów nie słyszeli, zostali już starannie przebadani. Kilkoro z nich zostało przesłuchanych już po dwa razy, poddano ich testom psychologicznym - czytamy w „Newsweeku”.

Jak podaje tygodnik, to anonimowi alkoholicy. Nie piją. Jeden z nich, Marek, opowiada, że przed dziewiętnastą ruszył w kierunku przystanku autobusowego. Był kilka metrów od drzewa, w które uderzył samochód z Beatą Szydło. Zapewnia, że żadnych syren nie słyszał.

Czy zdarzają się panu utraty świadomości?

Podobnie Waldemar, kolejny świadek. Twierdzi, że BOR-owcy zawsze jeździli bez odpowiednich sygnałów. Waldemara dodatkowo wysłano do Krakowa na badania psychologiczne, mimo że podczas dwóch wcześniejszych przesłuchań obecny był psycholog. W placówce pytali go o poczytalność, o to, czy zdarzają mu się utraty przytomności, a także dopytywano o ślad po trepanacji czaszki, którą miał z powodu krwiaka. "Poczułem się upokorzony" – opowiada.

Wypadek Beaty Szydło. Dziennikarze wyręczyli policję

Do świadków wypadku nie dotarła policja, tylko telewizja TVN, której dziennikarze zdecydowali się odwiedzić oddalony o 30 metrów ośrodek terapii. Dopiero po materiale, w marcu, świadkowie dostali wezwania na przesłuchania.

Do wypadku z udziałem Beaty Szydło doszło 10 lutego br. w Oświęcimiu. Premier jechała kolumną składającą się z trzech samochodów. Dwa z nich minęły rondo, w trzeci – w którym jechała premier – zahaczył o seicento i uderzył w drzewo.

Nie będzie śledztwa ws. działań policji po wypadku Szydło. Wniosek składała PO.

Więcej o:
Komentarze (176)
Oświęcim. Wypadek Beaty Szydło. Świadków przesłuchano 2 razy
Zaloguj się
 • evergreen111

  Oceniono 67 razy 65

  Dlaczego Becia - katoliczka i matka księdza - po prostu nie przyzna publicznie że w trakcie jazdy nic nie wyło, bo ją od hałasu głowa boli? POLSKA KATOLICZKA, PIES JĄ TRĄCAŁ!

 • technoberlin

  Oceniono 44 razy 42

  Bieda umyslowa doszla do wladzy. Kiedys ten rzad upadnie i sadze, ze upadnie w dosc spektakularny sposob.

 • obeznany

  Oceniono 41 razy 41

  Pieprzony lepszy sort bolszewickich kacyków…

  Na filmie ponizej dla porównania kolumna niemieckiego prezydenta w Berlinie.
  - z przepisową prędkością
  - z przepisowymi odstępami
  - w 28 sekundzie cała kolumna zatrzymuje się NA CZERWONYM ŚWIETLE!

  www.youtube.com/watch?v=Qa-jRA6kZeY

  A w Polsce? Byle obszczymurek zapiernicza 100 km/h w obszarze zabudowanym, wyprzedza na zakazach, spycha ludzi z drogi….

 • kuba161048

  Oceniono 34 razy 32

  Ciekawy jestem czy przesłuchali to drzewo w które puknęła Becia.
  To jest kluczowy świadek.

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 33 razy 31

  Teraz będą durniów robić ze świadków. Wszystko żeby ciemny lud podejść od dupy strony

 • obeznany

  Oceniono 29 razy 29

  Folwark zwierzęcy na całego. Czym to się jeszcze różni od Białorusi?

  Wina dzieciarni z BOR-u ewidentna: Łamanie podstawowych procedur jak zbyt szybka jazda, wyprzedzanie w zabronionym miejscu. Niczjewo – winni będą inni.

 • greeg99

  Oceniono 29 razy 29

  ja widziałem kolumnę dudusia jadącą ponad 120 km/h przy ograniczeniu do 70, tez bez sygnałów spychająca samochody z naprzeciwka na pobocze, lub wprost do rowu. A dzieci tamtędy ze szkoły wracają poboczem.

 • def11

  Oceniono 26 razy 26

  Właśnie prawa i sprawiedliwa prokuratura ustaliła, że u wszystkich świadków występuje utrata przytomności, w rodzinie od piątego pokolenia .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX