Pogoda na poniedziałek: Zapowiada się ciepło, ale niepokój budzą ostrzeżenia [POGODA]

Pogoda na poniedziałek zapowiada się nieźle. Ma być ciepło, jak na grudzień, bo temperatura ma sięgnąć nawet 12 stopni, jednak niepokój budzą ostrzeżenia przed silnym wiatrem, które wydał IMGW.

Pogoda na poniedziałek może budzić mieszane uczucia. Z jednej strony zapowiadają się dość wysokie jak na grudzień temperatury. Na Dolnym Śląsku termometry pokażą aż do 12 stopni Celsjusza, a w centrum kraju do 8 stopni, podaje TVN "Meteo". Jest jednak pewien szkopuł - wrażenie ciepła może zakłócić wiatr.

Pogoda na poniedziałek

W ciągu dnia na niebie pojawi się sporo chmur, jednak można liczyć na przejaśnienia. Na północy i południu kraju może trochę pokropić, jednak będą to okresowe opady o natężeniu 1-5 l/mkw. Na Suwalszczyźnie będzie najzimniej, bo tam termometry pokażą maksymalnie 3 stopnie Celsjusza. Należy jednak mieć się na baczności jeśli chodzi o wiatr, bowiem ten ma być silny.

W całym kraju wilgotność ma utrzymać się na poziomie ok. 80 proc. Na północy odczuwalny będzie chłód, jednak w pozostałych regionach osiągniemy komfort termiczny, a na południowym zachodzie wręcz odczujemy ciepło. Mimo to, wpływ pogody na samopoczucie będzie niestety niekorzystny.

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem dla województw śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. 

Ostrzeżenia drugiego stopnia obowiązują dla Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Niskiego oraz dla Bieszczad. Tam prognozuje się wystąpienie bardzo silnego wiatru o średniej prędkości od 50 km/h do 60 km/h, z porywami do 115 km/h, z kierunków południowych. 

Dla północnych części trzech województw obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia. Tam prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, z porywami do 90 km/h, z kierunków południowych. Ostrzeżenia obowiązują do wtorku - godziny 12.

Wreszcie ranking, w którym nie mamy konkurencji. "Polska jest w smogu naprawdę dobra" [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o: