Ciężarówka staranowała samochód na pasach. Monitoring uchwycił błyskawiczną reakcję matki

O włos od tragedii znalazła się matka z dzieckiem przechodząca przez jezdnię w Łobzy. Rozpędzona ciężarówka z impetem uderzyła w tył samochodu, który przepuszczał kobietę na pasach. Jej niebywały refleks uratował sytuację.

Wszystko uchwycił uliczny monitoring. Ulica Kościelna w Łobzy. Kobieta trzymająca dziecko za rękę czeka, aby przejść przez jezdnię. Postanowił umożliwić jej to kierowca opla, który zatrzymał się przed pasami. Chwile grozy nastąpiły, gdy kobieta weszła na drogę.

Samochód ciężarowy znienacka uderzył z impetem w tył opla, który przepuszczał matkę z dzieckiem, posyłając samochód do przodu. Siła uderzenia była tak wielka, że zatrzymał się dopiero za pasami.

Szczęśliwe zakończenie

Ta historia nie skończyła się tragedią tylko dzięki błyskawicznej reakcji matki, która zawczasu dostrzegła zagrożenie. W ostatniej chwili złapała pociechę i odciągnęła ją na chodnik.

 

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Policjanci przyjechali do stłuczki i ukarali mandatem 21-letniego Michała D., mieszkańca powiatu świdnickiego. To on prowadził ciężarówkę, która uderzyła w opla, informuje TVN24.

Pomyśl, zanim wyprzedzisz lub wyminiesz inne auto. Życie człowieka jest cenniejsze niż twój pośpiech

Więcej o:
Komentarze (319)
Łobza: matka w ostatniej chwili wyciągnęła dziecko spod kół
Zaloguj się
 • cezar85

  Oceniono 47 razy 27

  trzeba zaznaczyć, że do momentu wypadku michał d. jechał szybko, ale bezpiecznie

 • toksol

  Oceniono 27 razy 23

  Kkierowca ma jechać w takiej odległości od pojazdu przed nim, żeby zawsze zdążył wyhamować!
  Kierowca ciężarówki powinien znać możliwości swego samochodu.

 • Rupert Pupkin

  Oceniono 25 razy 17

  przed oznakowanym przejściem dla pieszych trzeba zachować szczególną ostrożność a w tym i każdym podobnym przypadku, kierowca ma bezwzględny obowiązek zatrzymać się i ustąpić pierwszeństwa pieszym na przejściu - w Angii auta zatrzymują się nawet gdy pieszy dopiero zbliża sie do przejścia. Inna kultura ale warta naśladowania. tu zawinił kierowca ciężarówki - bezapelacyjnie

 • pan.szklanka

  Oceniono 26 razy 14

  Lewym pasem, powinna mknąć na sygnale kolumna rządowa, spiesząca na miesięcznicę.

 • ebom

  Oceniono 17 razy 9

  Mandat?? Za spowodowanie bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia teraz dostaje się mandat?? Ciekawe, jakiej wysokości? Trudno się dziwić, że mamy taką jesien sredniowiecza na drogach...

 • joko52

  Oceniono 16 razy 8

  dlaczego tylko mandat,w tym przypadku powinno polecieć prawko.

 • janusz-kowalski

  Oceniono 7 razy 7

  może sie myle, natomiast kierowca osobówki hamował przez ok 4 sekundy zanim sie zatrzymał i przyfasolił w niego dostawczak. Kierowca w dostawczaku jeśli nie był w stanie zobaczyć hamowania a odległość widać miał raczej sporawą, to prawdopodobnie gapił sie w telefon.
  Widziałem takich sytuacji juz sporo, aczkolwiek praiwe wszystkie konczyły sie 'na farta' na 'milimetry' - tu zabrakło farta(kierowcom bo dziecko miało farta, że matka przytomna)

 • 1maruti1

  Oceniono 6 razy 6

  W dniu 14.07.2017r. została wydana interpretację przepisów przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, które również jednoznacznie stwierdza, że zatrzymanie pojazdu przed przejściem dla pieszych w związku pieszymi chcącymi z niego skorzystać nie stanowi naruszenia przepisu art. 49 PoRD. I tyle.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX