Ciężarówka staranowała samochód na pasach. Monitoring uchwycił błyskawiczną reakcję matki

O włos od tragedii znalazła się matka z dzieckiem przechodząca przez jezdnię w Łobzy. Rozpędzona ciężarówka z impetem uderzyła w tył samochodu, który przepuszczał kobietę na pasach. Jej niebywały refleks uratował sytuację.

Wszystko uchwycił uliczny monitoring. Ulica Kościelna w Łobzy. Kobieta trzymająca dziecko za rękę czeka, aby przejść przez jezdnię. Postanowił umożliwić jej to kierowca opla, który zatrzymał się przed pasami. Chwile grozy nastąpiły, gdy kobieta weszła na drogę.

Samochód ciężarowy znienacka uderzył z impetem w tył opla, który przepuszczał matkę z dzieckiem, posyłając samochód do przodu. Siła uderzenia była tak wielka, że zatrzymał się dopiero za pasami.

Szczęśliwe zakończenie

Ta historia nie skończyła się tragedią tylko dzięki błyskawicznej reakcji matki, która zawczasu dostrzegła zagrożenie. W ostatniej chwili złapała pociechę i odciągnęła ją na chodnik.

 

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Policjanci przyjechali do stłuczki i ukarali mandatem 21-letniego Michała D., mieszkańca powiatu świdnickiego. To on prowadził ciężarówkę, która uderzyła w opla, informuje TVN24.

Pomyśl, zanim wyprzedzisz lub wyminiesz inne auto. Życie człowieka jest cenniejsze niż twój pośpiech

Więcej o: