Policja wznawia poszukiwania Iwony Wieczorek. Wyznaczono miejsce, gdzie mogą być zwłoki

Jak informuje RMF FM, funkcjonariusze poszukują ciała Iwony Wieczorek na terenie działek w pasie nadmorskim. Dziewczyna zaginęła w tej okolicy w lipcu 2010 roku.

Policja nie ujawnia informacji na temat poszukiwań Wieczorek, ale z informacji dziennikarzy wynika, że teren został wytypowany jako miejsce potencjalnego ukrycia zwłok 19-latki.

Oprócz policjantów, na teren działek sprowadzono też psy, wyspecjalizowane w poszukiwaniu zwłok. Z powodu gęstej roślinności w niektórych miejscach ma być prowadzona wycinka.

We wrześniu policja przeczesywała teren parku Prezydenta Ronalda Reagana, w okolicy wyjścia na plażę nr 63, przy którym ostatni raz widziano Iwonę Wieczorek. Miejsca wytypowano na podstawie anomalii, które pojawiał się na georadarze lub zostały wskazane przez psy. Wskazany teren przekopywały koparki, jednak poszukiwania nie przyniosły rezultatów.

Iwona Wieczorek - tajemnicze zniknięcie

19-letnia Iwona Wieczorek zaginęła w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku w Gdańsku, gdy wracała z imprezy w jednym z sopockich klubów. Po kłótni ze znajomymi wyszła z lokalu i zdecydowała się na samodzielny powrót do domu. Monitoring miejski zarejestrował ją po raz ostatni, gdy szła deptakiem w okolicy Jelitkowa, skąd miała około 20 minut do domu. Od tamtej pory słuch po niej zaginął. Prokuratura umorzyła sprawę, jednak policja wciąż bada okoliczności jej zaginięcia.

Ostatnio media obiegły rewelacje detektywów z prywatnej agencji Lampart Group. Według nich Iwona Wieczorek mogła zostać porwana przez pracowników firmy sprzątającej. Według śledczych z gdańskiej prokuratury "wszystkie okoliczności przedstawione w przesłanych materiałach zostały zweryfikowane i nie doprowadziły do ustalenia związku wskazywanych osób z zaginięciem Iwony Wieczorek." Agencja nie daje za wygraną i nadal próbuje udowodnić swoją tezę. Czytaj więcej >>>

"Mam swoje podejrzenia i będę o nich mówić" [OPOWIEŚĆ MATKI IWONY WIECZOREK] >>>