Policja wznawia poszukiwania Iwony Wieczorek. Wyznaczono miejsce, gdzie mogą być zwłoki

Jak informuje RMF FM, funkcjonariusze poszukują ciała Iwony Wieczorek na terenie działek w pasie nadmorskim. Dziewczyna zaginęła w tej okolicy w lipcu 2010 roku.

Policja nie ujawnia informacji na temat poszukiwań Wieczorek, ale z informacji dziennikarzy wynika, że teren został wytypowany jako miejsce potencjalnego ukrycia zwłok 19-latki.

Oprócz policjantów, na teren działek sprowadzono też psy, wyspecjalizowane w poszukiwaniu zwłok. Z powodu gęstej roślinności w niektórych miejscach ma być prowadzona wycinka.

We wrześniu policja przeczesywała teren parku Prezydenta Ronalda Reagana, w okolicy wyjścia na plażę nr 63, przy którym ostatni raz widziano Iwonę Wieczorek. Miejsca wytypowano na podstawie anomalii, które pojawiał się na georadarze lub zostały wskazane przez psy. Wskazany teren przekopywały koparki, jednak poszukiwania nie przyniosły rezultatów.

Iwona Wieczorek - tajemnicze zniknięcie

19-letnia Iwona Wieczorek zaginęła w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku w Gdańsku, gdy wracała z imprezy w jednym z sopockich klubów. Po kłótni ze znajomymi wyszła z lokalu i zdecydowała się na samodzielny powrót do domu. Monitoring miejski zarejestrował ją po raz ostatni, gdy szła deptakiem w okolicy Jelitkowa, skąd miała około 20 minut do domu. Od tamtej pory słuch po niej zaginął. Prokuratura umorzyła sprawę, jednak policja wciąż bada okoliczności jej zaginięcia.

Ostatnio media obiegły rewelacje detektywów z prywatnej agencji Lampart Group. Według nich Iwona Wieczorek mogła zostać porwana przez pracowników firmy sprzątającej. Według śledczych z gdańskiej prokuratury "wszystkie okoliczności przedstawione w przesłanych materiałach zostały zweryfikowane i nie doprowadziły do ustalenia związku wskazywanych osób z zaginięciem Iwony Wieczorek." Agencja nie daje za wygraną i nadal próbuje udowodnić swoją tezę. Czytaj więcej >>>

"Mam swoje podejrzenia i będę o nich mówić" [OPOWIEŚĆ MATKI IWONY WIECZOREK] >>>

Więcej o:
Komentarze (26)
Iwona Wieczorek. Wznowiono poszukiwania 19-latki
Zaloguj się
 • 92ilme

  Oceniono 8 razy 8

  Dlaczego z uporem maniaka policja przeszukuje teren tylko po lewej stronie drogi (patrzac w kierunku Sopotu). Przeciez po drugiej stronie 5 metrow w bok jest pas piaszczystych wydm. Przeciez nad ranem nikt nie chodzi z lopata i nie kopie dziur w lesie. Na miejscu mordercy ukrylbym cialo w wydmach, ktore latwo rozkopac golymi rekami.

 • szamsziadad44

  Oceniono 16 razy 6

  Czyżby jednak detektywi mieli rację? Jeśli tak, to jednostkach śledczych trójmiejskiej policji powinny spaść głowy.

 • cleryka

  Oceniono 5 razy 5

  7 lat temu popełnili mnóstwo błędów,za pózno i fatalnie podeszli do sprawy.Każdą zaginioną młodą osobę traktuje się w Policji nie poważnie.Archiwum X o tym świadczy,ale po latach 20..

 • kniazwitold

  Oceniono 11 razy 5

  Czyli nadal milicyjne niedorozwoje nie chcą przeszukać kolektorów deszczowych - które są na tym terenie i gdzie prawdopodobnie pozbyto się ciała?

 • stach_79

  Oceniono 4 razy 4

  To byl ktos kto znal dokladnie - polozenie kamer i wiedzial ze tamtedy bedzie szla. Napadl ja tam gdzie kamery nie bylo. Moze byc tez tak ze od razu zostala wywieziona w odlegle od Gdanska miejsce nawet 200 km poza Gdansk i obecne poszukiwania wokól plazy w Jelitkowie sa zbedne!

 • anitani

  Oceniono 7 razy 3

  Kpiną jest dalszy brak kamer w tym obszarze. Ale jest 200 zamontowanych na skrzyżowaniach łamiących kierowców w Gdańsku. Tak, DWIEŚCIE.

 • mazzini890

  Oceniono 2 razy 2

  W 2011 media donosiły że psy tropiące "wywąchały" że pani Iwona doszła prawie pod swoje osiedle.Policja miała to potwierdzić.Czyli rozumiem ze to była kaczka dziennikarska?

 • Trilu Lilu

  Oceniono 1 raz 1

  Gdyby media tyle nie trąbiły o tych wszystkich wznawianych poszukiwaniach i gdyby faktycznie była gdzieś zakopana to by ją dawno znaleźli a tak przez 7 lat sprawca co rusz czytając o wznawianych poszukiwaniach mógł ją wykopać, pocwiartowac i rozpuścić w beczce

 • spoko-spoko

  Oceniono 7 razy 1

  Moim zdaniem Williams nie podpisze kontraktu z Kubica niezaleznie od tego czy cos znajda czy nie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX