Ponad milion z dla urz璠nik闚 PiS? Onet ujawnia faktury z akcji "Sprawiedliwe s康y"

Na konto sp馧ki Solvere, nale膨cej do by造ch pracownik闚 Kancelarii Premier Beaty Szyd這, mia這 wp造n望 ponad 1,1 mln z za kampani "Sprawiedliwe s康y" - podaje Onet. Kierownictwo Polskiej Fundacji Narodowej wcze郾iej deklarowa這, 瞠 ta kwota jest mniejsza.

Łączne koszty kampanii "Sprawiedliwe sądy" wyniosły niemal 16,5 mln zł - podaje Onet.pl. Kierownictwo Polskiej Fundacji Narodowej odpowiedzialne za realizację kampanii deklarowało wcześniej w rozmowie z mediami kwotę ok. 10 mln zł.

Na konto spółki Solvere, należącej do byłych pracowników Kancelarii Premier Beaty Szydło wpłynęło ponad 1,1 mln zł, mimo że oficjalne deklaracje władz PFN wskazywały kwotę 200-300 tys. zł.

Na fakturach dla Solvere ujawnionych przez Onet.pl pojawia się kwota 44 987,69 zł (badania socjologiczne), 246 000 zł (promocja treści internetowych), 615 000 zł (produkcja TV, VoD i viral), 285 360 zł (druk broszury).

Solvere pod lupą CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne podjęło we wrześniu działania wobec firmy Solvere na prośbę kancelarii premiera. - Nie ma tutaj nic nadzwyczajnego. Jesteśmy transparentni, nie boimy się żadnych pytań i stawiania pytań - mówiła szefowa rządu Beata Szydło. Podkreśliła, że nie zostało złożone żadne zawiadomienie, tylko wpłynęło rutynowe pismo z prośbą o wyjaśnienia.

Zobacz także: Zrobili z nich symbole kasty. Jak było naprawdę? Sędzia "od spodni" jest chora, "od kiełbasy" - nie żyje>>>

Solvere to spółka odpowiedzialna za kampanię "Sprawiedliwe sądy". Spółka została założona przez Piotra Matczuka i Martę Plakwicz. Jak wynika z KRS, została wpisana do rejestru przedsiębiorców 16 maja tego roku. Zarejestrowano ją w Gdańsku, przedmiotem działalności jest PR i komunikacja. Kluczowy w sprawie jest fakt, że Matczuk i Plakwicz do 22 maja pracowali w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, odpowiadali m.in. za wizerunek Beaty Szydło. 

Zobacz także: Baton za 69 groszy stał się przykładem patologii w sądach. Ukryto jednak ważny szczegół>>>

Zainaugurowana we wrześniu akcja Polskiej Fundacji Narodowej miała w założeniu przekonać Polaków do sądowej rewolucji PiS.

Zobacz także: Prorządowa fundacja ruszyła ze swoją kampanią. Jest już odpowiedź Platformy>>>

Media podawały, że pod koniec lipca - po tym, jak prezydent Andrzej Duda zawetował  ustawy o Sądzie Najwyższym i KRS - Solvere zarejestrowała domenę sprawiedliwesady.pl, a krótko potem podpisała z Polską Fundacją Narodową umowę dotyczącą realizacji kampanii internetowej.

Wi璚ej o: