Śnieżny początek tygodnia. Możliwe zawieje i zamiecie [POGODA]

Pogoda w poniedziałek zapowiada się nie tylko śnieżnie, ale i deszczowo. W niektórych regionach kraju może również wiać silny wiatr.

Pogoda dziś w Polsce to głównie przelotne opady śniegu i śniegu z deszczem. Jak podaje portal Pogodynka.pl, padać będzie niemal we wszystkich regionach, za wyjątkiem północnego zachodu.

Temperatura maksymalna wyniesie od ok. 0-1 stopnia Celsjusza na południowym wschodzie i wschodzie kraju, do 4 stopni w zachodnich rejonach i 5 stopni na wybrzeżu. Chłodniej będzie w dolinach karpackich - tam nawet -3 stopnie. W Karpatach synoptycy IMGW zapowiadają wiatr z prędkością do 80 kilometrów na godzinę, który może spowodować śnieżne zawieje i zamiecie.

Pogoda na wtorek

We wtorek zdecydowanie mniej opadów śniegu, za to więcej deszczu. Według portalu Pogodynka.pl opady śniegu będą przechodzić od zachodu kraju w opady deszczu ze śniegiem, a także deszczu i mżawki. Śnieg również w górach, w samych Karkonoszach pokrywa śnieżna ma wzrosnąć o 8 centymetrów.

Opady ominą wschodnie krańce kraju. Temperatury maksymalne spodziewane przez synoptyków to 0-1 stopnia Celsjusza na południowym wschodzie i wschodzie, do 7 stopni na zachodzie i na wybrzeżu. Zimniej będzie w dolinach karpackich - nawet -2 stopnie.

We wtorek może również silnie wiać - na zachodzie wiatr osiągnie prędkość do 60 kilometrów na godzinę, w Karpatach - do 80 kilometrów. Tam również zawieje i zamiecie.

Pogoda na środę

Środa będzie cieplejszym dniem - słupki rtęci wskazywać będą 1-2 stopnie Celsjusza na południu, 5-6 stopni w centrum i nawet do 8 stopni na północny i północnym wschodzie.

Śniegu mogą spodziewać się mieszkańcy Małopolski, Śląska, Świętokrzyskiego i Lubelszczyzny. W pozostałych regionach kraju będzie pochmurno, spodziewane są też opady deszczu.

Więcej o: