Radny PiS wyprzedzał i wylądował w rowie. Miał ponad 1,5 promila, wracał z uroczystej kolacji

Puławski radny PiS Artur K. w nocy z czwartku na piątek wjechał samochodem do rowu. Wracał z uroczystej kolacji. Miał ponad 1,5 promila.

O pierwszej w nocy w Kurowie (woj. lubelskie) na drodze krajowej nr 12 pijany radny Artur K. zdecydował się na manewr wyprzedzania. Stracił panowanie nad pojazdem marki Opel i wjechał do rowu. Został zatrzymany przez policję.

Wpadł do rowu

- Opel wypadł z drogi i wpadł do rowu. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie okazało się, że nie doznał poważniejszych obrażeń. Jeszcze dziś zatrzymany usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości - powiedziała w rozmowie z „Kurierem Lubelskim” Ewa Rejn-Kozak z puławskiej policji. Potwierdziła, że badanie alkomatem wykazało 1,6 promila w organizmie 33-latka. Za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat więzienia. Jeśli Artur K. zostanie skazany prawomocnym wyrokiem, straci mandat radnego.

Jak podaje „Dziennik Wschodni”, Artur K. w czwartek wieczorem razem z innymi puławskimi radnymi oraz przedstawicielami delegacji z partnerskiego miasta Bojarka na Ukrainie brał udział w uroczystej kolacji w jednej z puławskich restauracji.

Reakcja posła: natychmiastowa

33-letni Artur K. jest radnym miasta Puławy. Został wybrany z list PiS. Jest przewodniczącym komisji sportu, kultury fizycznej i turystyki, a także zastępcą przewodniczącej komisji gospodarki miejskiej i planowania przestrzennego. K. jest też prezesem stowarzyszenia „Przeszłość-Przyszłości”. Był też dyrektorem biura poselskiego posła Krzysztofa Szulowskiego. W piątek poseł poinformował o jego zwolnieniu.

"Dotychczas Artur K. znany był ze swojego zaangażowania, operatywności i profesjonalnego wypełniania swoich obowiązków. Tym większe zaskoczenie jego nieodpowiedzialnym zachowaniem. Z tego powodu w trybie natychmiastowym podjąłem decyzję o zakończeniu z nim współpracy w ramach działalności biura poselskiego i zgłoszeniu wniosku o wykluczeniu ze struktur Prawa i Sprawiedliwości" - czytamy w oświadczeniu posła Krzysztofa Szulowskiego. Wcześniej Artur K. był asystentem Małgorzaty Sadurskiej, byłej szefowej Kancelarii Prezydenta RP.

Oświadczenie posła Krzysztofa Szulowskiego ws. Artura K.Oświadczenie posła Krzysztofa Szulowskiego ws. Artura K. Fot. Facebook Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Krzysztofa Szulowskiego

 

Potrzebujesz wezwać pomoc? Czy wiesz, jak prawidłowo korzystać z numerów alarmowych?

Więcej o: