Zima się rozkręca. Będzie ślizgawica. W nocy mróz nawet do -15 st. C [POGODA]

Zimowa pogoda zostanie na dłużej. Co nas czeka w piątek? Mamy najnowszą prognozę.

Po intensywnych opadach śniegu w kraju bez prądu pozostaje około 292 tysięcy odbiorców. Najwięcej osób bez prądu jest na Mazowszu - 132 tysiące 340, w województwie łódzkim: 73 250, podlaskim-42 450, warminsko-mazurskim: 26 700, świętokrzyskim: 9 800 i śląskim: 7 430. Trwają prace naprawcze - podaje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Lokalnie występują też utrudnienia na kolei. O opóźnieniach, które potrwają do popołudnia, informują chociażby Koleje Śląskie. Chodzi o trasy Katowice - Zwardoń, Katowice - Rybnik - Racibórz, Tychy Lodowisko - Sosnowiec Gł. 

Na razie nie ma żadnych ostrzeżeń Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Uważajcie jednak na drogach, bo mogą być mokre i śliskie.

Pogoda na piątek

Jak wynika z prognozy IMGW, dzień będzie pochmurny, ale z przejaśnieniami. Więcej słońca można się spodziewać jedynie na południu Polski. To kolejny dzień z opadami śniegu i śniegu z deszczem. Na południu bez opadów. Temperatura od 0 do 3 st. C. Cieplej tylko na wybrzeżu, około 5 st. C. Nad południu, a szczególnie nad morzem będzie wietrznie.

W nocy ślizgawica i mróz

W nocy znów śnieg i śnieg z deszczem. Nie dość, że gdy temperatura spadnie, zrobi się ślisko na drogach i chodnikach, mogą też pojawić się mgły. W dolinach karpackich już mróz: nawet -15 st. C! - przewiduje IMGW.

Więcej o: