U was za oknem też biało? Ostrzegamy: dziś może spaść nawet 15 cm śniegu [POGODA]

Dziś w pogodzie duża zmiana. Poczujemy na własnej skórze, że nieuchronnie zmierzamy ku zimie. W wielu miejscach w Polsce zrobi się biało.

Pogoda powita nas dziś zimowo. Po nocnych opadach deszczu ze śniegiem w wielu rejonach kraju w ciągu dnia będzie padał śnieg. Opady spodziewane są na południu, wschodzie i w centrum Polski.  Ważne! Opady śniegu będą jednak tak silne, że pojawi się pokrywa śnieżna - prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 

Jak mówi synoptyk Małgorzata Tomczuk z IMGW, w centralnej Polsce pokrywa śnieżna wyniesie 10 centymetrów. W województwie łódzkim może przybyć nawet do 15 centymetrów śniegu. Na południu województwa małopolskiego, w Beskidzie Śląskim i Żywieckim spadnie go 20 centymetrów.

A temperatura? Po nocnych przymrozkach, w ciągu dnia będzie już powyżej zera.

Pogoda już prawe jak w zimę

Synoptyk IMGW podkreśla, że śnieg będzie ciężki i mokry, a to oznacza trudne warunki na drogach. - Jeśli ktoś nie musi w ważnych, życiowych sprawach jeździć samochodem, licząc się z utrudnieniami na drogach, lepiej niech go nie używa - mówi Małgorzata Tomczuk.

Od zimy dzieli nas już tylko krok. Temperatury na plusie przypominają, że jeszcze nie zaczęła się na całego. Tomczuk zastrzega, że to dopiero pierwsze oznaki zimy. - Trochę śniegu, trochę deszczu ze śniegiem, noce z lekko ujemnymi temperaturami, dni z lekko dodatnimi temperaturami, dużo się będzie działo, nie będzie to przyjemna pogoda, ale trudno mówić, że to zima na dobre - zaznacza Małgorzata Tomczuk. 

Padać nie będzie jedynie na północnym zachodzie, Wybrzeżu, Pomorzu Zachodnim i w zachodniej części Wielkopolski.

Synoptycy nie wykluczają, że za tydzień zrobi się trochę cieplej. Mamy nadzieję, że śnieg wróci na Boże Narodzenie.

Więcej o: