U was za oknem też biało? Ostrzegamy: dziś może spaść nawet 15 cm śniegu [POGODA]

Dziś w pogodzie duża zmiana. Poczujemy na własnej skórze, że nieuchronnie zmierzamy ku zimie. W wielu miejscach w Polsce zrobi się biało.

Pogoda powita nas dziś zimowo. Po nocnych opadach deszczu ze śniegiem w wielu rejonach kraju w ciągu dnia będzie padał śnieg. Opady spodziewane są na południu, wschodzie i w centrum Polski.  Ważne! Opady śniegu będą jednak tak silne, że pojawi się pokrywa śnieżna - prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 

Jak mówi synoptyk Małgorzata Tomczuk z IMGW, w centralnej Polsce pokrywa śnieżna wyniesie 10 centymetrów. W województwie łódzkim może przybyć nawet do 15 centymetrów śniegu. Na południu województwa małopolskiego, w Beskidzie Śląskim i Żywieckim spadnie go 20 centymetrów.

A temperatura? Po nocnych przymrozkach, w ciągu dnia będzie już powyżej zera.

Pogoda już prawe jak w zimę

Synoptyk IMGW podkreśla, że śnieg będzie ciężki i mokry, a to oznacza trudne warunki na drogach. - Jeśli ktoś nie musi w ważnych, życiowych sprawach jeździć samochodem, licząc się z utrudnieniami na drogach, lepiej niech go nie używa - mówi Małgorzata Tomczuk.

Od zimy dzieli nas już tylko krok. Temperatury na plusie przypominają, że jeszcze nie zaczęła się na całego. Tomczuk zastrzega, że to dopiero pierwsze oznaki zimy. - Trochę śniegu, trochę deszczu ze śniegiem, noce z lekko ujemnymi temperaturami, dni z lekko dodatnimi temperaturami, dużo się będzie działo, nie będzie to przyjemna pogoda, ale trudno mówić, że to zima na dobre - zaznacza Małgorzata Tomczuk. 

Padać nie będzie jedynie na północnym zachodzie, Wybrzeżu, Pomorzu Zachodnim i w zachodniej części Wielkopolski.

Synoptycy nie wykluczają, że za tydzień zrobi się trochę cieplej. Mamy nadzieję, że śnieg wróci na Boże Narodzenie.

Więcej o:
Komentarze (56)
Pogoda. Prognoza pogody na czwartek. Spadnie śnieg
Zaloguj się
 • Wolf

  Oceniono 8 razy 8

  Jprdl , 15 cm śniegu późną jesienią i ekspert poleca nie wsiadać do aut . No to w stanie wojennym wszyscy powinni spać przez 4 miesiące . W mieście było po 1.5 metra śniegu i mróz po 40 stopni. I dziwne , bo Ludzie źyli, pracowali , nawet auta jeździły . Do szkoły musiałem chodzić , nikt zajęć nie odwoływał . Pewnie dlatego wiem , w jakiej strefie klimatycznej żyjemy i co się z tym wiąże. Panika , sensacja w mediach , bo zimą jest zima a latem lato ( upały ) . Ufff inaczej „ dziennikarze” z kosmosu , nie mieliby tematu. Kompromitujcie się takimi tekstami. Podobnie jak w tv , pan stoi na bardziej zielonym niż białym trawniku i pieorldoli o ataku zimy . Ubawiłem się . Pajace .

 • xorock

  Oceniono 9 razy 5

  Najgorzej że na drodze kierowcy zapieprzają jakby to środek lata był, większość pewnie jeszcze na letnich.

 • baecon

  Oceniono 4 razy 4

  OK, zostawię auto pod pracą i pójdę do domu pieszo. Deal.

 • zytnickilech

  Oceniono 8 razy 4

  Ma spaść trochę śniegu ale alert jak przed kataklizmem ;-)

 • sawa3711

  Oceniono 2 razy 2

  a ja tam lubie się poslizgac aby posprawdzać jak wszystkie systemy działają na takiej chlapie, oczywiście bez przegiec i jak nikt nie jedzie :-)

 • justas32

  Oceniono 2 razy 2

  Opony zimowe, samochód z napędem na 4 koła - czemu mam nie wsiadać do samochodu ???

 • t.t

  Oceniono 4 razy 2

  Polecam apkę Ostrzegator - dostarcza informacje pogodowe IMGW i Polskich Łowców Burz dla miejsca, w którym aktualnie jestem. Chyba jedyna bez reklam...

 • bluetaxi

  Oceniono 1 raz 1

  Przyczyną opadów śniegu w Polsce na koniec listopada jest globalne ocieplenie spowodowane z kolei nadmierną emisją dwutlenku węgla.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX