Idzie zima! Na kilka dni zrobi się biało. Uwaga na drogach, będzie niebezpiecznie [POGODA]

Dzieci będą zacierać ręce z radości, kierowcy liczyć dni do wiosny. W czwartek w wielu częściach Polski zrobi się biało. Opady śniegu spodziewane są na południu, wschodzie i w centrum Polski.

Deszcz ze śniegiem będzie padać w nocy, a już w czwartek - w ciągu dnia spadnie śnieg. W nocy temperatura wyniesie poniżej zera, później będzie już na plusie. Z uwagi jednak na intensywne opady, pojawi się pokrywa śnieżna.

Śnieg w całym kraju

Synoptyk Małgorzata Tomczuk z Centrum Nadzoru Operacyjnego IMGW poinformowała, że w centralnej Polsce pokrywa śnieżna wyniesie 10 centymetrów. - Lokalnie nawet w województwie łódzkim do 15-tu centymetrów śniegu może przybyć, ale na południu kraju te opady są groźniejsze, ponieważ na południu województwa małopolskiego dziś w nocy, jutro w dzień i z czwartku na piątek przyrost pokrywy śnieżnej może wynieść około 20 centymetrów - dodała.

Podobnie będzie w Beskidzie Śląskim i Żywieckim. W północnej części Małopolski i województwie świętokrzyskim spadnie około 10 centymetrów śniegu. Padać nie będzie jedynie na północnym-zachodzie, Wybrzeżu, Pomorzu Zachodnim i w zachodniej części Wielkopolski.

Pogoda jeszcze się poprawi

Synoptyk, pytana czy to już zima na dobre, odpowiedziała, że będziemy mieć do czynienia raczej z okresem przedzimowym. - Trochę śniegu, trochę deszczu ze śniegiem, noce z lekko ujemnymi temperaturami, dni z lekko dodatnimi temperaturami, dużo się będzie działo, nie będzie to przyjemna pogoda, ale trudno mówić, że to zima na dobre - powiedziała Tomczuk. Niewykluczone, że za tydzień zrobi się cieplej.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informuje o ostrzeżeniach śniegowych 1. i 2. stopnia oraz podaje, że na drogach może być niebezpiecznie.

Więcej o: