Idzie śnieżyca. Spojrzeliśmy w najnowsze prognozy i... końca opadów nie widać [POGODA]

Nad Polskę nadciągają opady śniegu. Będzie szybko topniał, więc w najbliższych dni na ulicach pojawi się pośniegowe błoto. Kto jeszcze nie zmienił opon, lepiej niech to zrobi.

Zimowa pogoda zacznie się już dziś. Ci, którzy zmarzli rano w drodze do pracy powiedzą, że już dane im było to poczuć.

Pogoda na wtorek

Na wtorek synoptycy TVN Meteo przewidują opady deszczu i deszczu ze śniegiem. A temperatura? Od 3 stopni Celsjusza w Suwałkach, przez 5 st. C w Łodzi, do 8 st. C we Wrocławiu i Krakowie. Ciśnienie będzie niskie. Barometry w Warszawie pokażą 998 hPa. Będzie też dość mocno wiało, do 60 km/h. To na pewno spotęguje odczucie zimna. 

Pogoda na najbliższe dni

W kolejnych dniach powitamy zimę. Można powiedzieć, że wkroczy do Polski z przytupem. W środę na północnym wschodzie Polski spadnie więcej śniegu, a na południu i w centrum kraju pojawią się z kolei opady deszczu ze śniegiem. Temperatura będzie coraz niższa - od 1 stopnia Celsjusza w Suwałkach do 5 st. C w ciepłym zazwyczaj Wrocławiu.

W czwartek zima pojawi się już w całym kraju. Na termometrach tylko 1 stopień Celsjusza powyżej zera w centrum i na wschodzie, w zachodnich regionach do 3 stopni C. Ma spaść nawet 15 cm śniegu, co może spowodować duże utrudnienia na drogach - ostrzega TVN Meteo.

Kto jeszcze nie zmienił opon, to ostatni dobry moment. Tym bardziej, że śnieg nie będzie lekki i puszysty, a wilgotny i ciężki. Synoptycy tłumaczą, że wszystko z powodu niżu, który nadciąga do nas znad Morza Śródziemnego.

Co więcej - w prognozach synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na kolejne dni też widać śnieg. Aż do poniedziałku! Temperatura będzie oscylować wokół 0 st. C, więc uważajcie na drogach - na śliskość i pośniegową breję.

Więcej o:
Komentarze (37)
Pogoda. Spadnie śnieg. Opady będą intensywne
Zaloguj się
 • cymesgeszefciarz

  Oceniono 16 razy 12

  Trochę strachu jest znając "miszczów" (takich co "szybko ale bezpiecznie") kierownicy będą w pierwszych dniach "wjeżdżać" w tyłki innych aut ... i bez znaczenia są opony czy jakość auta problem jest w łepetynach ...

 • Gajoss X

  Oceniono 13 razy 9

  osz fak..... awruK śnieg w grudniu...... kufa, dobra zmiana, niemaco :(

 • lewaczka_z_fejsbuczka

  Oceniono 22 razy 6

  Kulson mać. Zima? W dobrej zmianie? Świństwo. Ponbócek się nie sprawił ani ciut.

 • exsero

  Oceniono 14 razy 4

  Jest koniec listopada, a dziennikarzyny płaczą, że będzie padał śnieg. Spytajcie dzieciaki swoich rodziców, jakie zimy były w latach 70 - czy w ogóle byście to przeżyli?

 • normalny1977

  Oceniono 9 razy 3

  O matko bosko kochano. W przełomie listopada i grudnia będzie padał śnieg. Dzieci nie pójdą do szkoły, zakłady pracy powinni pozamykać. Należy też się zaopatrzyć w zapasy na tydzień, by nie narażać życia na podróże autem lub piechotną do sklepu. Czy wy pismaki oszaleliście.

 • kobow

  Oceniono 1 raz 1

  To prawda ze : Michał wy bi er al ski oraz Jakub Dymek zostali zawieszeni Szef portalu Wyborcza.pl Michał wy bi er al ski oraz publicysta Jakub Dymek z "Krytyki Politycznej", oskarżani przez grupę kobiet o mobbing i molestowanie, zostali zawieszeni w poniedziałek w pracy. Spółka Agora, wydawca "Gazety Wyborczej", rozpoczęła procedurę wyjaśniającą. Warszawska Prokuratura Okręgowa zapowiedziała, że zbada sprawę.
  Aż się nie chce wierzyć takie rzeczy w porządnej gazecie. Nic nie piszecie

 • czarna_zoska

  Oceniono 1 raz 1

  PAD znowu pojedzie na narty....

 • rownowaznik

  Oceniono 5 razy 1

  Tym razem to drogowcy zaskoczą zimę. W maju.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX