"Zakaz wstępu Żydom". Światowy Kongres Żydów reaguje na baner na bramie domu Piotra Rybaka

Międzynarodowa organizacja Światowy Kongres Żydów zabrała głos ws. antysemickiego baneru, który zawisnął na płocie domu Piotra Rybaka w Cesarzowicach. Kongres jest "zaniepokojony faktem, że nie doszło do interwencji polskiego rządu".

„Dom Polski. Zakaz wstępu żydom, komuchom oraz wszystkim złodziejom i zdrajcom Polski" - baner z takim hasłem pojawił się na bramie jednego z hosteli w Cesarzowicach pod Wrocławiem. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Jak podawał portal Natemat.pl, hostel jest prowadzony przez Piotra Rybaka. Dwa lata temu mężczyzna w czasie demonstracji na wrocławskim rynku spalił kukłę Żyda. Najpierw sąd skazał go na trzy miesiące więzienia, ale później zostało mu to zamienione na dozór elektroniczny, przez co Piotr Rybak mógł odbywać karę w domu. W listopadzie mężczyzna trafił jednak za kratki.

Na początku listopada Piotr Rybak obraził Pierwszą Damę, Agatę Dudę. Na filmie opublikowanym na Twitterze tak mówił o prezydencie Andrzeju Dudzie i jego żonie:
– Prezydent jest proukraiński, jego rodzice też, jego żona jest żydówą…Dzisiaj takie żydostwo zajęło moją ojczyznę i mówi, co robić.

Światowy Kongres Żydów: Polski rząd nie interweniował

Jak podaje Wirtualna Polska, transparent został już zabezpieczony przez policję na polecenie prokuratury. Sprawa zdążyła się jednak już odbić szerokim echem na świecie - teraz głos zabrał Światowy Kongres Żydów z siedzibą w Nowym Jorku.

"Światowy Kongres Żydów jest głęboko zaniepokojony faktem, że polski rząd nie interweniował, aby usunąć rażąco antysemicki transparent i ścigać osoby odpowiedzialne za jego umieszczenie" - czytamy w komunikacie organizacji.

Jak komentuje szef Światowego Kongresu Żydów Robert Singer, transparent "przywołuje wspomnienia getta ławkowego i innych mrożących krew w żyłach manifestacji antysemityzmu w Polsce w późnych latach 30".

Więcej o:
Komentarze (227)
Światowy Kongres Żydów reaguje na transparent na bramie domu Piotra Rybaka
Zaloguj się
 • single_malt

  Oceniono 34 razy 30

  jakim trzeba byc prezydenten i facetem zeby pozwolic byle gowniarzowi na bezkarne nazywanie wlasnej zony Zydowa
  Odpowiem: beznadziejnym

 • aala43

  Oceniono 30 razy 24

  chyba wywieszę baner z napisem - wstęp wzbroniony "patryjotom" z KC PIS & ONR

 • yuo7leo9

  Oceniono 28 razy 22

  Czy policja w Polsce reaguje dopiero, kiedy oburzy się Ameryka? Sami z siebie nie wiedzą? Przecież Rybak był odwiedzany regularnie przez kuratora, który nadzorował jego karę!

 • racionalist

  Oceniono 22 razy 20

  I tak oto, powoli, kroczek po kroczku Polska przechodzi transformacje w faszystowsko-katolicka kloake.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 19 razy 17

  Gejowy Jarucha sam wprawdzie antysemitą nie jest (bo jest na to za cwany), ale z jakąś dziwną lubością ślizga się na cudzych zadkach, żerując na cudzym antysemityzmie. Temu celowi służy dopieszczanie nazioli.

 • raku

  Oceniono 18 razy 16

  najśmieszniejsze jest to, że ten koleś akurat tam rdzennych etnicznie Polaków zdecydowanie nie gości :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX