"Internetowa husaria" ma bronić dobrego imienia Polski. Zrobi to za pieniądze MSZ

Korespondenci i wolontariusze z całego świata będą bronić dobrego imienia Polski. Ma pomóc w tym aplikacja "Rycerz", stworzona przez Fundację Reduta Dobrego Imienia. Działania fundacji odbywają się przy wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Fundacja Reduta Dobrego Imienia chce walczyć z nieprawdziwymi informacjami na temat Polski. Jak poinformowali działacze organizacji, w tym celu została uruchomiona specjalna aplikacja "Rycerz".

Aplikacja, dostępna zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i poprzez stronę www, ułatwi korespondentom redagowanie komunikatów i ich wysyłkę. - Te komunikaty będą wpływać do naszej Fundacji, i my będziemy na przekłamane informacje reagować, zobowiązując daną zagraniczną redakcję do sprostowania - wyjaśnia prezes Reduty Dobrego Imienia, Mira Wszelaka.

"Żaden Polak nie może być bierny"

Pomóc w zgłaszaniu, analizie i reakcji na medialne publikacje ma pomóc sieć wolontariuszy i korespondentów z całego świata. Mira Wszelaka nazwała tę grupę w rozmowie z Polskim Radiem "współczesną, internetową husarią".

 

- Żaden Polak, któremu dobro naszej Ojczyzny leży na sercu, nie może pozostać bierny wobec kłamstw o nas i naszej historii, tym bardziej że nieprzychylny przekaz w mediach zachodnich wpływa nie tylko na relacje gospodarcze i polityczne, ale także na bezpieczeństwo państwa - uważa Mira Wszelaka, cytowana przez stronę internetową fundacji. Na stronie aplikacji "Rycerz" znajduje się dopisek: "Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP".

Założycielem Fundacji Reduta Dobrego Imienia jest Maciej Świrski, wiceprezes Polskiej Fundacji Narodowej, która odpowiadała m.in. za głośną kampanię dotyczącą sądów. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

W radzie fundacji zasiadają m.in. satyryk Jan Pietrzak i dyrektor TVP2 Marcin Wolski. Działania Reduty popiera Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Więcej o:
Komentarze (272)
Aplikacja Rycerz Reduty Dobrego Imienia ma bronić opinii o Polsce
Zaloguj się
 • jurek4491

  Oceniono 48 razy 40

  Husaria nie naprawi szkód jakie naszemu krajowi wyrządziła PiS da , tego co wyprawiają nie da się zaklajstrować .

 • iarna

  Oceniono 43 razy 37

  Zalatuje groteską i fanfaronadą.
  Pietrzak, Wolski, weźcie jeszcze Martyniuka i Klarenbacha. No i koniecznie Karowscy Brothers i senior Prejro

 • konigin

  Oceniono 40 razy 30

  Coraz wiekszy, wszelaki, wszechogarniajacy, bogoojczyzniany pie...c w tej komunie bis.

 • niko8472

  Oceniono 37 razy 29

  "Założycielem Fundacji Reduta Dobrego Imienia jest Maciej Świrski..."

  Ten jeszcze nie ma zarzutow za te 19 milionow? CBA bada u wykonawcy a ci ktorzy pieniadze zdefraudowali bawia sie dalej! Ziobro, moze bys sie zajal? Ach, pan minister niedowidzi przeciez.

  "W radzie fundacji zasiadają m.in. satyryk Jan Pietrzak i dyrektor TVP2 Marcin Wolski."

  Curwa ale kyrk, dynamiczne duo do ocieplania wizerunku.

  1. Od czytania i prostowania to chyba sa placowki dyplomatyczne ktore juz pieniazki biora,
  2. Kazdy Polak ktoremu zalezy juz nieodplatnie prostuje i zadnej kasy za to nie chce,
  3. Wyglada na kolejna fundacje dla czlonkow dojnej zmiany.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX