To prawdopodobnie ostatni tak ciepły dzień w tym roku. Pożegnanie ze słońcem

To już pożegnanie jesieni. Pogoda będzie przypominać nam o nadchodzącej zimie.

Jaka pogoda czeka nas w ostatni weekend listopada? Pewnie wielu z was słyszało, że ma być ciepło. To prawda, ale na złotą polską jesień nie mamy już raczej co liczyć. Oto czego możemy się spodziewać.

Pogoda na weekend

W sobotę od 7 st. C do 10 st. C - prognozują synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Niestety, będzie raczej pochmurno, chociaż w ciągu dnia możemy liczyć na przejaśnienia. Może popadać deszcz, szczególnie intensywnie na Pomorzu, północy woj. Wielkopolskiego i na Ziemi Lubuskiej. W górach już biało, ale w sobotę spadnie kolejna porcja śniegu.

Już nie tylko witryny sklepowe będą nam przypominać o nadchodzących świętach. Od niedzieli będziemy mieć pogodowe przedzimie. Według IMGW na przebłyski słońca mogą liczyć jedynie mieszkańcy zachodniej Polski. Na wschodzie i południu kraju spadnie deszcz, a w górach śnieg. Temperatura zacznie spadać - termometry pokażą w niedzielę od 4 do 6 st. C. W nocy z niedzieli na poniedziałek możliwe już przymrozki. 

I jeszcze jedna ważna wiadomość. Przez cały weekend będzie wiało na Pomorzu i w górach. Porywy wiatru mogą być chwilami silne. W górach możliwy halny - ostrzegają synoptycy.

Więcej o: