Napad na bank w Katowicach. Uciekając, gubił pieniądze. Tego człowieka szuka policja

Monitoring banku w Katowicach zarejestrował zamaskowanego mężczyznę, który z bronią w ręku zażądał wydania pieniędzy z kasy. Na nagraniu widać, jak gubi pieniądze, uciekając z miejsca przestępstwa.

Do napadu doszło w czwartek koło 16:45. Zamaskowany mężczyzna wtargnął do placówki banku przy ul. Chorzowskiej w Katowicach i sterroryzował pracowników przedmiotem przypominającym broń, aby ci wydali mu pieniądze z kasy.

W tym czasie w banku nie było klientów. Na nagraniu z monitoringu opublikowanym przez komendę w Katowicach widać, jak pracownica wydaje mężczyźnie pieniądze, a ten, uciekając, gubi część banknotów.

Szczęśliwie, nikt nie ucierpiał. Policja rozpoczęła poszukiwania sprawcy napadu. Na miejscu wykonano oględziny, zabezpieczono ślady i przesłuchano świadków. Trwa ustalanie tożsamości sprawcy. Za rozbój grozi mu do 12 lat więzienia. 

Jeśli ktoś ma informacje, które mogą pomóc policjantom, proszony jest o kontakt.

Prosimy o kontakt z policjantem prowadzącym sprawę pod numerem telefonu 32 200 20 00 lub 32 200 20 51 w godzinach od 8.00 do 15.00, 32 200 25 55 całodobowo lub z najbliższą jednostką policji tel. 997 i 112. Na informacje czekamy także pod adresem e-mail: ppziz@katowice.ka.policja.gov.pl lub dyzurny@katowice.ka.policja.gov.pl. Liczymy na Państwa pomoc!

- apelują funkcjonariusze z Katowic.

Więcej o: