Ktoś nakleił na samochód TVP antypisowską naklejkę. Auto natychmiast otoczyła policja

Najprawdopodobniej w trakcie protestu pod hasłem "Wolne sądy" przed Pałacem Prezydenckim ktoś nakleił na samochód Telewizji Polskiej nalepkę z przesłaniem Piotra S., mężczyzny, który dokonał samospalenia przed Pałacem Kultury i Nauki.

"Protestuję przeciwko łamaniu przez rządzących zasad demokracji, w szczególności przeciwko zniszczeniu (w praktyce) Trybunału Konstytucyjnego i niszczeniu systemu niezależnych sądów" - taka nalepka pojawiła się na wozie Telewizji Polskiej. Zdjęcie samochodu opublikował na Twitterze były ambasador Polski w Kanadzie Marcin Bosacki.

Treść nalepki to fragment przesłania Piotra S. - mężczyzny, który dokonał samospalenia przed Pałacem Kultury i Nauki. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Przy samochodzie stanęli funkcjonariusze policji - najprawdopodobniej by zapobiec ewentualnym aktom wandalizmu.

W jednym z komentarzy pojawiła się informacja, że wóz stał na ul. Ossolińskich - tuż przy Pałacu Prezydenckim, gdzie w piątek wieczorem odbywa się manifestacja "Wolne sądy", będąca sprzeciwem wobec projektów ustaw dotyczących Krajowej Rady Sądownictwa i Sądu Najwyższego. Jak napisał Bosacki, po zakończeniu demonstracji policjantów już przy samochodzie TVP nie było.