Żubry z Puszczy adoptowały krowę. "Uciekła dwa miesiące temu. Poczuła wolność"

Jeden z miłośników przyrody nie spodziewał się takiego widoku. Podczas wycieczki w okolicach Puszczy Białowieskiej przyłapał stado tamtejszych żubrów w towarzystwie... krowy.

Zdjęcia z tego niecodziennego spotkania zamieścił na swoim koncie na Facebooku Adam Zbyryt z Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. "Początkowo myślałem, że to jakiś wypłowiały osobnik, może z mutacją barwną" - relacjonuje Zbyryt.

"Ale kiedy przyjrzałem się jej przez lornetkę, okazało się, że to krowa" - dodał. "Wędrowała po polach ze stadem złożonym z ok. 50 osobników. Wyglądała jakby całkiem dobrze się w nim czuła" - opisywał przyrodnik.

W komentarzach użytkownicy nie kryli rozbawienia całą sytuacją. Część z nich żartowała, że krowa po prostu "poczuła wolność". I wiele się nie pomylili.

"Znalazł się właściciel zguby - dziś skontaktował się w tej sprawie ze mną. Podobno uciekła dwa miesiące temu ze Skupowa" - dopisał później w jednym z komentarzy autor zdjęć.

Myśliwi są dziwni, a zwierzęta są spoko. Sprawdzamy, na co pozwala prawo łowieckie w Polsce [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o:
Komentarze (146)
Stado żubrów adoptowało krowę
Zaloguj się
 • globalne.ocieplenie

  Oceniono 38 razy 34

  I co teraz? Właściciel krowy ją sobie złapie? Bo to jego "zguba"? Strasznie to smutne ;-(

 • dorry

  Oceniono 35 razy 29

  No i zadenuncjował uciekinierkę. Szkoda.

 • polakadam

  Oceniono 35 razy 27

  No proszę jakie żubry są ludzkie. I pomyśleć że w tych dniach ważą się losy ustawy dopuszczającej odstrzał żubrow. Takie pomysły ma Szyszka.

 • arwena2010

  Oceniono 28 razy 20

  i jak panie Adamie Zbryt teraz się Pan czuje? Jak idiota który wszytko co zobaczy musi zaraz napisać czy podzielić się tą nowiną z innymi? Ta informacja oznacza dla tej krowy śmierć.A Pan Adam Zbyryt to denuncjator -podkablował krowę, życie krowy to nie zycie człowieka ale..
  Cieszysz się?

 • lobuz5

  Oceniono 19 razy 19

  krowa ewidentnie jest rasy miesnej. podziekujmy autorowi zdjec bo zalatwil jej wycieczke do rzezni....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX