Dentysta z Inowrocławia usłyszał ponad 7 tys. zarzutów. Był wyjątkowo pracowity

Stomatolog z Inowrocławia Krzysztof B. jest podejrzany o wyłudzenie z Narodowego Funduszu Zdrowia ponad 700 tys. zł. Mężczyzna wykazywał w dokumentach rozliczeniowych zabiegi, których wcale nie wykonał.

Krzysztof B., od lat prowadzący gabinet stomatologiczny w Inowrocławiu, usłyszał w bydgoskiej prokuraturze łącznie 7109 zarzutów. Jak twierdzą śledczy, mężczyzna fałszował dokumentację medyczną swoich pacjentów i wpisywał do niej zabiegi, których wcale nie wykonywał. Następnie domagał się pieniędzy od Narodowego Funduszu Zdrowia.

Proceder miał trwać od stycznia 2006 r. do końca 2014 r. W tym czasie Krzysztof B. miał wyłudzić z NFZ ponad 712 tys. zł. Mężczyzna nie przyznał się do winy, odmówił składania wyjaśnień. Śledczy w ciągu dwóch lat przesłuchali ponad 1000 osób i zgromadzili materiał liczący ponad 84 tomy akt.

Stomatolog został objęty policyjnym dozorem, ma też zakaz opuszczania kraju. Prokuratura na poczet przyszłych kar zabezpieczył na kontach Krzysztofa B. 340 tys. zł.  Dentyście grozi teraz do 8 lat więzienia.

"Powiedzcie staremu, żeby przestał strzelać z balkonu do jeleni". Sprawdzamy, czemu zwierzęta w Polsce nie mają lekko [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc. 10]