Niedźwiedź zabija żubry na Podkarpaciu. Leśnicy znajdują kolejne okaleczone zwłoki

W sobotę niedaleko miejscowości Olchowa znaleziono szczątki dwóch żubrów. Z jednego z nich został tylko strzęp, a drugi miał na sobie ślady niedźwiedzich pazurów. Znajdowały się niedaleko siebie.

W Nadleśnictwie Lesko znaleziono w sobotę zwłoki dwóch żubrów. Pierwszy, 11-letni byk miał złamany kręgosłup i był poraniony przez niedźwiedzie pazury. Z drugiego, 8-letniego żubra zostały tylko szczątki.

Weterynarze wykluczyli ingerencję człowieka, jednak podejrzewa się, że żubry zostały zabite przez niedźwiedzia. Wskazują na to obrażenia na ciałach oraz tropy w miejscu śmierci zwierząt.

- Kilka lat temu w tej okolicy mieliśmy przypadek zabicia żubra przez niedźwiedzia, który przez kolejne tygodnie odżywiał się swoją zdobyczą właśnie u progu zimy - powiedział cytowany przez Lasy Państwowe Wojciech Jankowski z Nadleśnictwa Lesko. - Wygląda na to, że drapieżnik i tym razem skorzystał z okazji, by odłowić kolejne sztuki ze stad żubrów. Głęboki wąwóz, do którego zapędzony żubr łamie nogi lub przewraca się, daje przewagę drapieżcy - wyjaśniał Jankowski.

Nadleśnictwo Lesko ma wystąpić do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie o zgodę na spreparowanie czaszek znalezionych żubrów dla celów edukacyjnych.

Więcej o:
Komentarze (143)
Niedźwiedź zabił dwa żubry niedaleko Olchowej
Zaloguj się
 • jxl82

  Oceniono 46 razy 26

  "Coś zabiło te dwa żubry i na pewno nie był to człowiek." Zachowanie Szyszki nie wskazuje na to żeby był człowiekiem.

 • adres_na_swinstwa

  Oceniono 33 razy 17

  Ja bym wpierw sprawdził alibii szyszki i czy ostatnio obcinał pazury.

 • crowley_666

  Oceniono 27 razy 17

  Weterynarze wykluczyli ingerencję człowieka!!

  Bo to był Kulson Szyszko!!

 • wpac

  Oceniono 24 razy 16

  Szyszko potrzebuje skór do stodoły.

 • hen-live

  Oceniono 13 razy 11

  Powinni przebadac te ślady po pazurach,może DNA Szyszki by znaleźli.

 • absyntowy_profesor

  Oceniono 16 razy 10

  Weterynarze wykluczyli ingerencję człowieka, jednak podejrzewa się, że żubry zostały zabite przez niedźwiedzia. - wspaniałe zdanie!

 • aeromonas

  Oceniono 8 razy 8

  To normalne, że niedźwiedź zabija i zjada zwierzęta. To drapieżnik. Przestańcie opowiadać brednie i siać grozę "okaleczonymi zwłokami", bo zaraz rozpęta się nagonka na niedźwiedzie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX