W ostatniej chwili wyrzuciła wózek z drogi, by ratować dziecko przed busem. Pojazd wpadł do rowu

Przerażająca sytuacja miała miejsce 20 listopada w Gorzowie. Matka zauważyła, że w jej stronę zbliża się rozpędzony bus. W ostatniej chwili zrzuciła wózek ze skarpy, aby ratować dziecko. Samochód wpadł do rowu.

Kobieta z wózkiem szła lewą stroną jezdni na ul. Warszawskiej. Nie było tam chodnika, ani nawet pobocza. W ich stronę bardzo szybko zbliżał się bus firmy kurierskiej. W pewnym momencie kobieta zdała sobie sprawę, że pojazd za chwilę uderzy w nią i jej dziecko, relacjonuje "Gazeta Pomorska".

W tej sytuacji każda sekunda była na wagę złota. Matczyny instynkt zadziałał i w ostatniej chwili kobieta przerzuciła wózek z dzieckiem przez betonowy murek obok jezdni.

Kierowca wpadł w poślizg próbując zatrzymać samochód i wypadł z drogi, omijając kobietę. Bus spadł ze skarpy i przewrócił się. Gorzowska policja i pogotowie zjawiły się na miejscu. Lekarze zajęli się dzieckiem, które spadło ze skarpy po zrzuceniu z drogi. Najprawdopodobniej nic mu się nie stało. 

47-letni kierowca busa otrzymał mandat, informuje Gorzowianin.com.

Więcej o:
Komentarze (113)
Matka wyrzuciła wózek z drogi i uratowała dziecko przed busem
Zaloguj się
 • woland7

  Oceniono 31 razy 25

  Mandat.... k..wa. Pewnie jakiś kumpel ministra Szyszki czy innego Macierewicza. Wszyscy wiedzą, że kierowcy firm kurierskich zapier...lą jak szaleni i przepisy mają w d.pie. Ja do /z pracy jadę w pobliżu centrum logistycznego jednej z firm kurierskich (Komorniki pod Poznaniem). Nie ma dnia, żebym nie przyłapał którego na złamaniu przepisów ruchu drogowego (zapier..lanie po osiedlowych uliczkach 70tką, skracanie sobie drogi jazdą pod prąd, wymuszanie pierwszeństwa, wyprzedzanie na ciągłej, jazda na czołówkę). A spróbuj takiemu zwrócić uwagę... Uważam, że prawo jazdy powinno być odnawiane co 3, a max co 5 lat.

 • lekkopoirytowana

  Oceniono 20 razy 20

  bus jechał zbyt szybko to jest oczywiste, zwykły mandat niczego tu nie zmieni, ale moim zdaniem problemem jest brak chodników.... bardzo często na wsiach czy przedmieściach, gdzie są duże skupiska domów, nie ma w ogóle chodników...ludzie nie mają możliwości teleportacji, czasami muszą chodzić ....

 • sommers

  Oceniono 18 razy 16

  Otrzymał mandat, a mógł zabić.
  Wow, cóż za kara, chyba zapamięta to do końca życia.

 • marywil2012

  Oceniono 24 razy 16

  mandat. to mało. Czas rozpocząć zmianę przepisów i edukację kierowców. To nie może tak wyglądać, że niezmotoryzowany musi lękać się wyjść poza własny próg domu, bo pacanów jeżdzących niebezpiecznie, zwykle z nadmierną prędkością, a często nawet nietrzeźwymi jest tylu, że mamy UE statystycznie bodaj najwięcej ofiar wypadków z udziałem pieszych. Zresztą nawet dla siebie wzajemnie kierowcy są poważnym zagrożeniem. Da się inaczej. Tylko trzeba do niezmordowanie nad tym pracować. Przede wszystkim wolniej. Wystarczy często trzymać się ograniczeń. Tak owszem będzie wolniej ale życie ludzkie jest tego warte.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 12 razy 10

  "47-letni kierowca busa otrzymał mandat"

  Padłem ze śmiechu...

 • tygrys102

  Oceniono 11 razy 7

  kierowcy - kurierzy to idioci !!!

 • adam.gr

  Oceniono 10 razy 6

  ta policja niech się weźmie za busowców - to oni wiecznie się spieszą i dlatego permanentnie przekraczają prędkość!! Busy należy drutować niech nie mogą jeździć szybciej niż 90 km/h. A tirowcom za przeważnie pojazdu - wysokie mandaty!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX