Myśliwi z Legnicy urządzili sobie makabryczny "chrzest" z użyciem dzika. Wszystko nagrali. A kara?

Ukarano koło łowieckie, członkowie którego brali udział w makabrycznym pasowaniu za pomocą krwi z zabitego zwierzęcia. Wciąż jednak nie wyciągnięto konsekwencji wobec samych myśliwych.

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Legnicy zdecydował: koło zostanie ukarane... upomnieniem - informuje TVN24. W rozmowie z telewizją jeden z łowczych tłumaczy, że to "kara statutowa, jedna z najwyższych". Surowsze są już tylko nagana oraz całkowite wykluczenie koła ze związku.

Jednocześnie jednak wciąż nie wyciągnięto konsekwencji wobec samych myśliwych, którzy brali udział w makabrycznej "ceremonii". Ich sprawą nadal zajmuje się rzecznik dyscyplinarny związku.

Makabryczna ceremonia

Przypomnijmy, pod koniec października do sieci trafił film nakręcony przez myśliwych z Legnicy. Widać na nim uroczyste pasowanie jednego z łowczych. Uczestnicy tego "chrztu" kolejno wkładali ręce w truchło zabitego dzika i malowali jego krwią twarz nowego kolegi.

Polski Związek Łowiecki już wtedy odciął się od podobnych praktyk. "Sprawa niezwłocznie została skierowana do właściwego rzecznika dyscyplinarnego, który natychmiast wszczął postępowanie" - napisano wówczas w oświadczeniu PZŁ.

Ponadto związek "stanowczo potępił zachowanie naruszające zasady etyki i tradycji łowieckiej". Nagranie można wciąż zobaczyć na facebookowej stronie "Trójmiasto Przeciw Myśliwym".

Zobacz też: Córka Jana Szyszki dołączyła do grona myśliwych. Ślubowanie osobiście odebrał jej ojciec

Więcej o: