Pedofil wyszedł na wolność. Podawał się za reportera, znów chciał skrzywdzić 11-latki

Mariusz C. spędził 15 lat za kratami za molestowanie seksualne dzieci. Ponad rok temu wyszedł na wolność, a prokuratura zdecydowała się opublikować jego wizerunek i zaapelowała, by zgłaszały się osoby, które widziały mężczyznę w towarzystwie dzieci. Są już pierwsze zgłoszenia.

Mariusz C. był kilkakrotnie skazywany za molestowanie seksualne dzieci. W 2002 roku jego ofiarami były dzieci znajomych. Wówczas, już jako recydywista, odsiedział pięć lat. Już kilka miesięcy później zaczepiał przed szkołą 10-letniego chłopca, któremu pokazywał pornografię i wykorzystał go seksualnie. Za ostatnim razem skazano go na 10 lat.

C. wyszedł z więzienia w lipcu ubiegłego roku. Prokuratura zdecydowała o ujawnieniu jego wizerunku i zaapelowała, by zgłaszały się osoby, które widziały mężczyznę w tym lub ubiegłym roku w towarzystwie dzieci, w okolicy szkół, szczególnie w Stalowej Woli i gminie Pysznica, gdzie mieszkał.

Portal Nowiny24 informuje, że do prokuratury zgłosili się rodzice trzech 11-letnich dziewczynek, które były zaczepiane przez pedofila.

Według informacji prokuratury Mariusz C. podawał się za reportera ogólnopolskiej gazety i proponował dziewczynkom, że zrobi im zdjęcia. Chciał zwabić je do samochodu. Dziewczynki uciekły.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał kolejne zarzuty - dotyczące podstępnego usiłowania wykorzystania dzieci oraz złamania sądowego zakazu zbliżania się do osób poniżej 15. roku życia.

Piszesz za kółkiem? Jeden SMS może skończyć się tragedią

Więcej o: