Rada Mediów Narodowych przyjrzy się dyrektorom z TVP. Zastrzeżenia są poważne

Rada Mediów Narodowych bierze pod lupę dwóch dyrektorów zatrudnionych w TVP - podaje portal wirtualnemedia.pl. Chodzi o szefa telewizyjnej Dwójki Marcina Wolskiego i dyrektora biura spraw korporacyjnych, Stanisława Bortkiewicza.

Posiedzenie Rady Mediów Narodowych odbędzie się w czwartek, 23 listopada. Oprócz sprawy dyrektorów, RMN zajmie się też wyborem zarządu Polskiej Agencji Prasowej.

Kupił serial, który sam napisał

Marcin Wolski jest dyrektorem TVP 2 od lipca 2016 roku. Na antenie Dwójki emitowany jest program, do którego napisał scenariusz razem z Markiem Śledziewskim. Chodzi o serial komediowy "Pod wspólnym niebem".

- Pan Marcin Wolski jako dyrektor anteny podpisał umowę na realizację scenariusza, którego sam był współautorem. Co więcej jest również autorem piosenki, wykorzystywanej w tym serialu, przez co pobiera tantiemy od każdej emisji. To jest sytuacja - w mojej opinii - niedopuszczalna, łamiąca zasady co najmniej etyki zawodowej - powiedziała w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Joanna Lichocka, posłanka PiS i członkini RMN. Zapowiedziała, że poprosi prezesa TVP Jacka Kurskiego o wyjaśnienia w tej sprawie.

 - Gdyby szef Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał umowę z własną firmą na budowę jakiegoś odcinka autostrady, natychmiast straciłby pracę - dodała.

Współpraca z SB?

W przypadku Stanisława Bortkiewicza chodzi o zarzuty dotyczące jego domniemanej współpracy z SB. W październiku anonimowy użytkownik Twittera, posługujący się pseudonimem „John Bingham”, napisał, że Bortkiewicz został pozyskany przez służby jako kontakt operacyjny pod koniec lat 80.

Dyrektor biura spraw korporacyjnych TVP zaprzeczył tym zarzutom. Jednocześnie przyznał, że był inwigilowany przez funkcjonariuszy peerelowskich służb. W zeszłym roku złożył oświadczenie lustracyjne, które obecnie weryfikuje IPN. Profil „John Bingham” zniknął z serwisu społecznościowego. -Trudno traktować ten spreparowany atak jako przypadek. Była to raczej zorganizowana akcja czarnego PR-u, wymierzona nie tylko we mnie, ale przede wszystkim w TVP - mówił o zarzutach w wywiadzie dla „Do Rzeczy” pod koniec października.

Joanna Lichocka powiedziała serwisowi Wirtualnemedia.pl, że jej zdaniem do czasu wyjaśnienia sprawy Bortkiewicz powinien być zawieszony.

TVP kpi z kobiet, uwzniośla polityków PiS, a uchodźców porównuje do nazistów. Tak wyglądała tegoroczna "Szopka Noworoczna"

Więcej o:
Komentarze (31)
Dyrektorzy TVP Marcin Wolski i Stanisław Bortkiewicz pod lupą Rady Mediów Narodowych
Zaloguj się
 • liberau

  Oceniono 31 razy 25

  A czego pisowskie kulsony spodziewały się po PZPR-owskim kulsonie? Pozwolili mu - to się skulsonił po raz kolejny, nic nowego!

 • amorvertical

  Oceniono 21 razy 17

  Przecież nikt tak dobrze panu dyrektorowi Wolskiemu nie zrobi dobrze, jak redaktor Wolski. Wiadomo, najlepsza baba to własna graba. A kasa zostaje w rodzinie i stawki też niczego sobie. Taka amerykańska automata do wiązania krawata - goli, pierd... oli w karty rżnie

 • bacowa

  Oceniono 22 razy 16

  Kulson kulsonowi łba nie urwie

 • vito60

  Oceniono 19 razy 15

  Towarzysz Wolski powinien złożyć samokrytykę, pokajać się za kapitalistyczne odchylenie i wskazać winnego zejścia z linii wytyczonej przez Wielkiego Przywódcę.

 • marek_prus

  Oceniono 16 razy 14

  swoim współpraca z SB nie przeszkadza, nie-pisowiec byłby natychmiast zawieszony

 • tilow3

  Oceniono 15 razy 13

  Kocham te pisowskie popisy hipokryzji. Prezes! kochający zwierzęta, który mianował ministrem największego zwolennika łowiectwa! ten nawet chronione rysie wyżyna. Zresztą, każdy minister w tym rządzie ..... PiS to polityka wywoływania problemów, które później z pompa są rozwiązywane. Czego oni się spodziewali mianując Wolskiego na dyrektora? Teraz się obudzili? PiS to himalaje hipokryzji.

 • andrew-live

  Oceniono 12 razy 12

  TO, JEST CZYSTA KOMUNA, PIS, NIE JEST ŻADNĄ PARTIĄ PRAWICOWĄ, TO JEST KOMUNA, KATOLICKA!!!

 • kuba161048

  Oceniono 12 razy 12

  Na samą myśl , że będą jakieś straszne konsekwencje ciarki mi latają po plecach.
  Tak bardzo jestem zaniepokojony .

 • laszczyny

  Oceniono 10 razy 10

  Cała Europa z was leje PISoBOLSZEWICKIE miernoty,ubeki i złodzieje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX