Luksusowa tesla X znowu odbita przez policję. Tym razem nie wyjechała z miasta

Zachodniopomorscy policjanci odnaleźli skradzioną po raz drugi teslę X. Wart pół miliona złotych samochód nie opuścił nawet Świnoujścia. Był ukryty w podziemnym garażu. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch podejrzanych.

W sobotę Straż Graniczna w Świnoujściu pochwaliła się przechwyceniem skradzionego w Norwegii luksusowego samochodu marki Tesla. Wartość modelu X szacowana jest na ok. pół miliona złotych.

Złodzieje przetransportowali samochód ze szwedzkiego Ystad na teren Polski na promie. Gdy 11 listopada Straż Graniczna chciała sprawdzić pojazd, złodzieje staranowali bramki na terminalu promowym i zaczęli uciekać. Funkcjonariusze ruszyli w pościg. Sprawcy porzucili samochód kilka kilometrów dalej.

Tesla X znowu w rękach policji

Złodzieje jednak nie odpuścili. Pojazd trafił na specjalny, monitorowany i dobrze oświetlony parking. W środę przed północą tesla została skradziona po raz drugi. Złodzieje zdemontowali płot, nie przeszkodził im nawet funkcjonariusz, który oddał w ich kierunku kilka strzałów.

 

O ponownej kradzieży luksusowego samochodu została poinformowana policja. Zablokowano drogi wyjazdowe ze Świnoujścia i rozpoczęto przeszukiwanie miasta. Udało się - funkcjonariusze z KWP w Szczecinie we współpracy ze Strażą Graniczną w Świnoujściu odzyskali auto. Odnaleźli je w garażu w centrum miasta.

Podejrzani w rękach policji

Jednocześnie policja zatrzymała podejrzanych.

- Policjanci współdziałając ze Strażą Graniczną zatrzymali dwóch mężczyzn do wyjaśnienia w sprawie kradzieży tesli - powiedziała nadkomisarz Alicja Śledziona z komendy wojewódzkiej dla "Głosu Szczecińskiego". - Dalsze decyzje procesowe będą należeć do Prokuratury Rejonowej w Świnoujściu, która prowadzi śledztwo - dodała.

Więcej o:
Komentarze (99)
Tesla X odnaleziona po raz drugi. Policja zatrzymała 2 mężczyzn
Zaloguj się
 • dramaturgwasilyj

  Oceniono 23 razy 15

  W przyszłym roku w podręcznikach gramatyki do klasy 5 szkoły podstawowej, dział pt. „Zdania wielokrotnie złożone”.

  Tu stoi Tesla odbita z rąk złodziei, którzy odbili ją z rąk policjantów, którzy przechwycili ją od złodziei, którzy skradli ją w Szwecji.

 • users

  Oceniono 17 razy 13

  Nie komentując działań po polskiej stronie zwracam uwagę, że samochód wraz ze swymi systemami monitorującymi przejechał z Norwegii przez Szwecję i wjechał po ich stronie na prom.

  Nie wiemy skąd w Norwegii jechał, ale nawet najkrótsza droga autostradą E6 przez Goteborg i Helsingborg to min. 5 godzin jazdy. Kilkakrotnie płynąłem z Ystad i Karlskrony i za każdym razem moje Volvo XC70 przed wjazdem na rampę promu sprawdzano po nr VIN plus gadka-szmatka co robiłem w Szwecji, gdzie to ja pracuję i oczywiście gdzie kupiłem samochód.

  Nasze Kulsony być może tylko podjechały do garażu według otrzymanej pozycji GPS, ale przedtem w Skandynawii ktoś sobie parę razy nie poradził.

 • dyktator_bolandy

  Oceniono 15 razy 13

  jaki sens jest kraść pojazd, który cały czas jest podpięty pod net i GPS, a modułów ma wiele? można go tylko trzymac w klatce faradaya, ale jak długo?

 • Black Swan

  Oceniono 12 razy 10

  to jakaś neverending story.. Czekam na kolejny odcinek...

 • cmok_wawelski

  Oceniono 8 razy 8

  a tymczasem cala tajemnica parkowania w Swinoujsciu polegala na tym, ze szukali gdzieby zajumac odpowiednio dlugi przedluzacz. W calej Polsce jest albowiem 3 (slownie TRZY) stacje ladowania Tesli. Ponadto chlopcy moze nie wiedzieli, ze kazda Tesla melduje Muskowi gdzie jest i co robi.

 • vontomke

  Oceniono 14 razy 8

  Elon Musk niedługo wyśle człowieka na Marsa, ale nie wymyślił jeszcze zabezpieczenia przeciw polskim złodziejom.

 • adas_tornado

  Oceniono 9 razy 7

  polscy zlodzieje wzieli sobie do serca plan morawieckiego o milionie samochodow elektrycznych w polsce i zaczeli go realizowac :)

 • cmok_wawelski

  Oceniono 7 razy 7

  Gang Olka wygral z gangiem Olsena w pierwszej rundzie ale na razie druzyna Kulsonow prowadzi 3:2

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX