Wpadł jeden z szefów al-Kaidy. Poszukiwany m.in. za porwanie i zabójstwo Piotra Stańczaka

W Afganistanie aresztowano jednego z dowódców al-Kaidy, który organizował struktury odpowiedzialne ze porwania obcokrajowców. Jednym z nich był Piotr Stańczak, pracownik Geofizyki Kraków, uprowadzony w Pakistanie i zamordowany po kilku miesiącach.

"Służba Kontrwywiadu Wojskowego doprowadziła do aresztowania w Afganistanie jednego z dowódców al-Kaidy, który tworzył struktury organizujące porwania cudzoziemców oraz współpracował z ugrupowaniami odpowiedzialnymi za porwanie i morderstwo Piotra Stańczaka" - poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej.

Piotr Stańczak porwany w Pakistanie

Piotr Stańczak był pracownikiem Geofizyki Kraków. Jak przypomina MON, 28 września 2008 roku został porwany przez terrorystów w Pakistanie. 7 lutego 2009 roku został zamordowany. Porywacze twierdzili, że powodem było niespełnienie ich żądań ws. zwolnienia z więzień terrorystów oraz odmowa przejścia na islam przez uprowadzonego. Ciało Piotra Stańczaka kilka tygodni później zostało sprowadzone do Polski. 

"Oświadczamy, że wojskowe służby specjalne zawsze będą dążyć do pociągnięcia do odpowiedzialności osoby odpowiedzialne za zamordowanie Piotra Stańczaka" - napisała w komunikacje rzeczniczka MON ppłk Anna Pęzioł-Wójtowicz.

W 2011 roku sąd w Pakistanie uniewinnił dwóch oskarżonych o porwanie i zabójstwo polskiego geologa.

"Wysławiaj swego Boga miłością, nie terrorem". Film przeciwko ekstremizmowi poruszył miliony widzów