"Magazyn 997" nie powróci do ramówki. TVP zarzuca niespełnianie standardów dziennikarskich

"Magazyn kryminalny 997" miał wrócić do TVP, a Michał Fajbusiewicz z ekipą nakręcili siedem odcinków. Jednak po wyemitowaniu pierwszego program został zawieszony. Teraz TVP wydało oświadczenie ws. jego przyszłości.

Wznowienie serii "Magazyn kryminalny 997" TVP reklamowało jaki wielki powrót kultowego programu. Wyemitowano jednak tylko pierwszy z siedmiu odcinków - ku zaskoczeniu prowadzącego, Michała Fajbusiewicza. Program zawieszono najpierw na dwa tygodnie. Jak podaje branżowy portal wirtualnemedia.pl, nieco ponad miesiąc po emisji  pierwszego odcinka prowadzący dostał pismo informujące, że jego umowa zostaje rozwiązaną.

Teraz TVP potwierdza, że program nie będzie kontynuowany. W komunikacie czytamy:

W związku z niespełnianiem standardów warsztatowo-dziennikarskich, decyzją dyrekcji TVP 2 program „Magazyn kryminalny 997” nie powróci do ramówki, a umowa z jego twórcami została wypowiedziana.

"Nie chciałem się najpierw na tę propozycję TVP zgodzić". Nasza rozmowa z Michałem Fajbusiewiczem>>>

Obie strony gotowe na sprawę sądowa

Fajbusiewicz mówił dziś w rozmowie z serwisem wirtualnemedia.pl, że on i cała ekipa zaangażowała w przygotowanie odcinków kilkaset tysięcy złotych. Zapowiada, że będą domagali się zwrotu części tej kwoty, a jeśli nie dojdzie do porozumienia - to gotowy jest iść ze sprawą do sądu. 

Z kolei TVP nie komentuje jego komentarzy. "Standardem Telewizji Polskiej jest rozwiązywanie wszelkich sporów na drodze prawnej, a nie za pośrednictwem mediów, w związku z czym nie będziemy komentować wypowiedzi Pana Michała Fajbusiewicza" - czytamy w komunikacie. 

W górnictwo pompujemy miliardy, i co z tego wynika? Sprawdziliśmy. Woleliśmy tego nie wiedzieć [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc. 9]

Więcej o: