Kobiety kopane i wyzywane na Marszu Niepodleg這軼i. Protestowa造 przeciw faszyzmowi

- "Je** komunist闚", "wyp***", "za**b jej ku**a" - us造sza豉 grupa kobiet, kt鏎e na trasie Marszu Niepodleg這軼i rozwin窸y transparent z has貫m przeciwko faszyzmowi.

W pewnym momencie Marszu Niepodległości grupa kobiet - aktywistek Obywateli RP i Strajku Kobiet - rozwinęła wewnątrz tłumu transparenty z hasłem antyfaszystowskim. Uczestnicy marszu szybko zaczęli napierać na nie i szarpać transparent. Po tym kobiety usiadły na jezdni przed mostem Poniatowskiego. Otoczone przez uczestników manifestacji - głównie młodych mężczyzn - skandowały "nacjonalizm - to się leczy", "kobiety przeciw faszyzmowi".

Niektórzy z otaczających aktywistki mężczyzn rzucali wyzwiska, przekleństwa. Kilku - jeden w szaliku z krzyżem celtyckim - kopali i popychali siedzące kobiety. Niektóre osoby próbowały ich powstrzymać.Co chwilę ktoś usiłował wyrwać którąś z kobiet z grupy.

"W górę serca, je**ć TVN", "raz sierpem, raz młotem, czerwoną hołotę", "je**ć komunistów", "wyp***ć", "za**b jej ku**a" - skandowali i wołali co chwilę przechodzący uczestnicy manifestacji, wielu w barwach narodowych. 

Cała sytuacja trwała około pół godziny. Widać ją na nagraniu umieszczonym na Facebooku Obywateli RP. Osoby kopiące kobiety widać też na nagraniu opublikowanym na portalu wyborcza.pl.

W pewnym momencie grupa mężczyzn zaczęła silniej szarpać siedzące aktywistki. - Zostaw ją! Zostaw mnie! - protestowały kobiety.  Z drugiej strony grupy kilka osób stanęła ramię po ramię i odgrodziła idących w marszu od protestujących kobiet. - Idźcie dalej, niech oni tu siedzą, zostawić ich - wzywał mężczyzna w kamizelce straży marszu.

Jedna po drugiej, kobiety zostały wyrwane z grupy i siłą odciągnięte na bok. Gdy zostało już tylko ok. 5 z nich, zamaskowani mężczyźni zaczęli dyskutować, czy zostawić je na jezdni, czy wynieść. - Wynosimy! - zdecydowali. Jedna z odciągniętych kobiet zdaje się tracić przytomność. W tle słychać dialog:

- Udaje! 

- A może nie udaje?

- To po co tu przychodzi! 

- Dzwonić po karetkę - wykrzyknęła inna kobieta. Po chwili podszedł do niej medyk straży marszu. Osoby dookoła wzywały, by zrobić więcej miejsca do udzielenia pomocy. Niedługo później na miejscu pojawili się ratownicy medyczni.

"Przed mostem Poniatowskiego, przy pierwszych wieżyczkach od strony centrum, po prawej stronie, stoją nasze aktywistki. Nie ma tam żadnej policji, zaatakowali je faszyści. Jedną aktywistkę zabrało pogotowie, faszyści uderzyli ją w głowę." - napisali o sytuacji Obywatele RP.

"Szarpano nas, popychano, pluto na nas"

Na specjalnej konferencji prasowej członkini Obywateli RP Ewa Błaszczyk mówiła, pokazując ślady na swoim ciele: - Szarpano nas, popychano, pluto na nas, lżono nas słowami z najohydniejszego repertuaru faszystowskich gardeł. Kiedy zaczęto nas pchać, upadłyśmy na ziemię. 

Błaszczak dumny ze święta

- Święto Niepodległości przebiegało w bardzo dobrej atmosferze, było bezpiecznie. Mogliśmy zobaczyć Biało-Czerwoną na ulicach Warszawy, to był piękny widok. Jesteśmy dumni, że tak wielu Polaków postanowiło wziąć udział w uroczystościach związanych ze Świętem Niepodległości - powiedział po marszu minister Mariusz Błaszczak, podsumowując zabezpieczenie wydarzeń z 11 listopada.

Wi璚ej o:
Komentarze (265)
Kobiety kopane i wyzywane na Marszu Niepodleg這軼i. Protestowa造 przeciw faszyzmowi
Zaloguj si
 • pepe_papa

  Oceniono 62 razy 38

  Te panie maj wi璚ej cojones ni ta banda 造sych onanist闚 z marszu wolskich nazist闚.

 • antropoid

  Oceniono 36 razy 24

  G逝pie jak cep pisiory wol nie widzie - bo nie rozumiej, 瞠 spuszczona z 豉鎍ucha dzicz faszystowska kiedy uro郾ie ich te wci庵nie nosem.

 • remo29

  Oceniono 28 razy 18

  W pi璚iu na kobiet, husaria wykl皻a, kulson ich ma.

 • jag63

  Oceniono 28 razy 18

  Przypatrz si dobrze temu nasz drogi kk.
  To twoje dzie這.
  To twoje owoce. M這de, a ju zgni貫.

 • szpulazwanyszpula

  Oceniono 30 razy 18

  Rewolucja pener闚 i meneli (z du膨 szans powodzenia).
  Po 25 latach wolno軼i. Co posz這 nie tak?

 • kolumb24.only

  Oceniono 23 razy 17

  Przecierz to najlepsi. ukochani P A T R I O C I tak minister plaszczak o tych bydletach mowi a kk blogoslawi na Jasnej Gorze,Nie bylo zadnych incydentow marsz byl wyjatkowo spokojny a zagraniczne media to jedna wielka banda lewakow,

 • van_klomp

  Oceniono 20 razy 16

  Walka z kobietami i dzie熤i to kultywowanie tradycji 穎軟ierzy wykl皻ych i bohater闚 takich jak ㄆpaszka. Mo瞠 chcieli zainscenizowa "bitw" we wsi Dubinki?

Aby oceni zaloguj si lub zarejestrujX