Fatalna wpadka TVP Info na Twitterze. "Choć raz media narodowe napisały prawdę"

"Czym byłby ten dzień bez faux pas TVP Info" - żartują ludzie na Twitterze. We wpisie TVP Info zabrakło dwóch liter, co doprowadziło do wyjątkowo niefortunnego efektu.

Na placu Piłsudskiego zakończyły się centralne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Wzięły w nich udział najważniejsze osoby w państwie, w tym prezydent Andrzej Duda

Prezydent w swoim przemówieniu podkreślił, że trzeba pamiętać jaka była cena niepodległości i wolności. Dodał, że niepodległość nie jest dana raz na zawsze, a w procesie politycznym najważniejsze jest umacnianie niepodległości. - W codziennym życiu, pracy i służbie krajowi najważniejsza jest wiara w Rzeczpospolitą. Najważniejsze jest oddanie sprawie Ojczyzny - podkreślił prezydent. - To jest ponad wszystkim, ponad naszymi podziałami ideologicznymi, ponad wszelkimi sporami - powiedział Andrzej Duda.

- Niech żyje wolna, niepodległa, suwerenna Polska na progu stulecia niepodległości - mówił prezydent. To zdanie zacytowano na Twitterze TVP Info. Ktoś popełnił jednak z pozoru drobny błąd - w słowie "niech" zabrakło dwóch ostatnich liter. Efekt? Przez pół godziny na Twitterze "wisiał" wpis o treści "nie żyje wolna, suwerenna Polska". 

Wpadkę szybko wyłapały i zaczęły komentować inne osoby na Twitterze. Pojawiły się m.in. żarty o "freudowskiej pomyłce". "Choć raz media narodowe napisały prawdę o obecnej sytuacji w Polsce" - pisał z kolei Damian Syjczak z SLD.

W końcu wpis z błędem usunięto. Jednak poza Twitterem TVP Info nie zawodziły też paski stacji.

Więcej o: