Dramatyczny policyjny pościg pod Warszawą. Czterech funkcjonariuszy w szpitalu

Czterech policjantów trafiło do szpitala w wyniku pościgu za mężczyzną, który uciekał skradzionym volkswagenem w podwarszawskich powiatach. Podejrzany uderzył autem w drzewo w Nadarzynie. Zmarł w szpitalu.

Do policyjnego pościgu doszło w nocy z soboty na niedzielę. Policja dostała informację, że w Żyrardowie został skradziony dostawczy volkswagen. Po północy samochód zauważyli funkcjonariusze z Grodziska. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać.

Pościg przez podwarszawskie powiaty

Policja ruszyła w pościg za mężczyzną, na jednej z dróg została utworzona blokada. Kierowca volkswagena staranował policyjny radiowóz. Jak informuje Komenda Stołeczna Policji, pościg był prowadzony na terenie powiatów grodziskiego, pruszkowskiego i piaseczyńskiego.

"W Nadarzynie mężczyzna uciekający skradzionym volkswagenem wjechał w ślepą ulicę. Gdy się w tym zorientował, zawrócił. Był zdesperowany i robił wszystko, aby uniknąć zatrzymania. Staranował kolejne radiowozy, którymi policjanci chcieli zablokować jezdnię, raniąc niektórych z nich. Funkcjonariusze użyli broni palnej. Mężczyzna przejechał jeszcze kilkaset metrów, uderzając samochodem w drzewo" - czytamy w policyjnym komunikacie.

Kierowca trafił do szpitala, gdzie zmarł. W szpitalu znalazło się również czterech funkcjonariuszy, którzy zostali ranni po tym, jak volkswagen uderzył w radiowozy.

Chcesz jeździć lepiej i bezpieczniej? Wystarczy, że opanujesz kilka prostych zasad

Komentarze (190)
Nadarzyn: policyjny pościg za skradzionym volkswagenem
Zaloguj się
 • redcarius

  Oceniono 31 razy 21

  Policjantów szkoda, ale najważniejsze że jednego sk******a mniej.

 • prawdziwy.polak.patriota

  Oceniono 35 razy 17

  Skuteczność "polskich policjantów", jak to niejaki Błaszczak akcentuje, jest porażająca. Ale zważywszy, że z doświadczeń jakie zdobywają pod jego zwierzchnictwem najcenniejsze, to pilnowanie płotków pod sejmem, to mogło być gorzej. W końcu uciekający volkswagen to nie siedzący na chodniku protestujący.

 • kka69

  Oceniono 15 razy 15

  no to wyrwali chwasta.
  Brawo

 • makvelithedon7

  Oceniono 24 razy 14

  Ciekawe, co było w tym transporterze, że ten złodziej zdecydował się na tak desperacki ruch.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX