Halloween w sali zabaw w Bytomiu. Dzieci dostały do podpisania... cyrograf. "Nieumyślny błąd"

Podczas halloweenowej zabawy w jednej z bytomskich sal zabaw dla dzieci uczestnicy mieli podpisać cyrograf - informuje "Gość Niedzielny". Zabawa oburzyła katolickie medium. Współwłaścicielka sali przyznaje, że popełniono błąd.

Cyrograf, o którym mowa to forma regulaminu, który dzieci podpisały przed rozpoczęciem zabawy. Część, która wzbudziła tak wiele emocji brzmiała:

Ja niżej własnoręcznie podpisany wampir / czarownica niniejszym zgodnie i bez protestu ofiarowuję swoją duszę diabłu w zamian za udaną zabawę zobowiązuje się jednocześnie do przestrzegania ustalonych zasad

Poniżej znalazło się dziesięć reguł, których dzieci miały przestrzegać. Dotyczyły one m.in. bycia koleżeńskim, pomocy młodszym i mniej sprawnym dzieciom, wykonywania poleceń czy stosowania zwrotów grzecznościowych.

Z "Gościem Niedzielnym" skontaktowała się współwłaścicielka sali zabaw, która przekonywała, że "nieświadomie popełniono błąd". Rodzice wiedzieli jednak, że podpisanie cyrografu będzie jedną z zabaw podczas balu. Współwłaścicielka dodała, że sama przeoczyła tekst zapisany na regulaminie.

Halloween to wstęp do satanizmu? Dominikanin przypomina celną uwagę ze spotkania z 15-latkiem

Więcej o:
Komentarze (211)
Halloween w sali zabaw w Bytomiu. Dzieci dostały do podpisania... cyrograf. "Nieumyślny błąd"
Zaloguj się
 • barbarella.net

  Oceniono 49 razy 37

  "Zabawa oburzyła katolickie medium."

  A ktoś je zapraszał do zabawy?
  Czy samo się wprosiło?

  Co jakiś "Gość niedzielny" ma do zabaw cudzych dzieci?
  I dlaczego współwłaścicielka sali zabaw płaszczy się przed jakąś gazetką? Zachowanie twarzy jest ważniejsze niż opinia jakichś ponuraków.

  W jakim kraju ja żyję?

 • gromek1

  Oceniono 36 razy 28

  pianka z kolanka jest OK?

 • stellar14

  Oceniono 37 razy 21

  Za ci co dyrektorka przeprasza? Za dobrą zabawę dzieci? Czy was katolickie zakute pały zupełnie powalił? Sądzicie że dzieci nie wiedziały że jest to żart i zabawa?

 • baluwolanda

  Oceniono 28 razy 20

  Nie no spoko, publiczne i zbiorowe mamrotanie do siebie pod nosem na okoliczność dokonania aktu symbolicznego kanibalizmu jest bezpieczne i masowo zalecane 9-cio latkom. Tu wszystko gra.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 27 razy 17

  Szatan wg biblii (księga Hioba) jest synem bożym, czyli bratem Jezusa.
  Szatan to druga natura boga (alter ego).
  Dlatego chrześcijanie modlą się "I nie wódź nas na pokuszenie".
  P/S Modlą się także " ... jako i my..", ale oni nic z tego nie rozumieją, tak tylko odklepują. I obrażają się co rusz, choć wiara im tego zabrania i nakazuje nadstawiać drugi policzek.
  Niech ich wszyscy diabli!

 • niuniek16

  Oceniono 18 razy 16

  Wielka mi afera. Dzieciaki świetnie się bawiły. I jako rodzic dziecka uczestniczacego w tej zabawie nie mam nic przeciwko podpisywaniu cyrografu. Niech Ci co wywołali ta burze zaczną porządek w swoich kręgach bo u nich jest totalny bajzel. Niech sobie poczytaja co to jest celibat bo chyba zapomnieli co przyrzekali podczas święceń.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 26 razy 16

  Katolicy są jak dzieci, to znaczy głupsi od dzieci. Wszędzie widzą szatana, szczególnie gdy patrzą w lustro.
  Brrrr...!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX